حلول ماه ربیع الاول
1397/10/05 11:36:37
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی مطرح کرد:

تقویت داعش محور تغییر استراتژی آمریکا در سوریه و افغانستان

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال انداختن هزینه تقابل با ایران بر دوش عربستان است، گفت: محور تغییر استراتژی آمریکا در سوریه و افغانستان تقویت داعش و رشد آنها در جبهه‌های غربی و شرقی ایران است.
تقویت داعش محور تغییر استراتژی آمریکا در سوریه و افغانستان عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال انداختن هزینه تقابل با ایران بر دوش عربستان است، گفت: محور تغییر استراتژی آمریکا در سوریه و افغانستان تقویت داعش و رشد آنها در جبهه‌های غربی و شرقی ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105957732041.jpg تقویت,داعش,محور,تغییر,استراتژی,آمریکا,در,سوریه,و,افغانستان Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به توئیت ترامپ مبنی بر موافقت عربستان با تامین بودجه لازم برای بازسازی سوریه به جای آمریکا، گفت: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند که ایستادگی در مقابل داعش به معنای تقویت جمهوری اسلامی ایران است لذا با خروج نیروهای نظامی از سوریه و کاهش نیروهایش در افغانستان می‌خواهد بستر رشد مجدد داعش را در منطقه افزایش دهد.

آمریکا به دنبال انداختن هزینه تقابل با ایران بر دوش عربستان

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد هزینه تقابل با ایران را بر دوش عربستان و کشورهای منطقه‌ای بیندازد و هزینه‌های خود را کاهش دهد تا بر روی خلیج فارس تمرکز و از طریق فشار  و تحریم، ایران را مجبور به مذاکرات موشکی و اتمی کنند.

وی افزود: عربستان سعودی از ابتدا در کنار دیگر معاندین در سوریه و افغانستان فعال و حامی لوجستیکی، مالی و امنیتی داعش و گروه‌های تند رو بوده منتهی سعودی‌‌ها توان مقابله با  ایران را ندارد، لذا آمریکا با طرح این موضوعات تنها به دنبال تقویت داعش در منطقه است.

رشد داعش در جبهه های شرقی و غربی ایران هدف آمریکا از خروج نیروهای نظامی از افغانستان و سوریه

رحیمی جهان‌آبادی یادآور شد: به اعتقاد آمریکا با تقویت داعش جمهوری اسلامی ایران زمین‌گیر خواهد شد، حال آنکه جنگ مقابله با داعش برای ایران سخت‌تر نخواهد شد اما این روند نابودی داعش دچار مشکل می‌شود زیرا به احتمال در هر دو جبهه شرقی و غربی شاهد رشد داعش خواهیم بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: آمریکایی‌ها به دنبال تغییر استراتژی هستند تا با عقب نشینی از منطقه راه را برای رشد داعش تعبیه کنند و به هدف خود در مذاکرات دست یابند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی نوشت: عربستان با تامین بودجه لازم برای بازسازی سوریه به جای آمریکا موافقت کرده است. خیلی خوب است که کشورهای خیلی ثروتمند در همسایگی سوریه به جای آنکه کشوری بزرگ (در اشاره به آمریکا) در ۵۰۰۰ مایلی کار بازسازی را انجام دهد این ماموریت را برعهده بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet