هدر موبایل
1397/10/04 17:37:38
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح دستور کار کمیسیون آموزش مجلس:

مدرسه اسوه حسنه صد‌در‌صد غیراستاندارد بود/ گزارش اقدامات انجام شده پس از حادثه یک شنبه به کمیسیون ارائه می شود

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکشنبه مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه گزارش اقدامات انجام شده پس از حادثه زاهدان را به کمیسیون ارائه می کنند.
مدرسه اسوه حسنه صد‌در‌صد غیراستاندارد بود/ گزارش اقدامات انجام شده پس از حادثه یک شنبه به کمیسیون ارائه می شود سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکشنبه مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه گزارش اقدامات انجام شده پس از حادثه زاهدان را به کمیسیون ارائه می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/44645.jpg مدرسه,اسوه,حسنه,صد‌در‌صد,غیراستاندارد,بود/,گزارش,اقدامات,انجام,شده,پس,از,حادثه,,یک,شنبه,به,کمیسیون,ارائه,می,شود Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 4 دی ماه ) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،  با ابراز تاسف از حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد و فوت 8 نفر از آنها، گفت: در تماسی که با مسئولان مربوطه داشتیم بحث بریدن ترمز و ایست قلبی راننده مطرح است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، افزود: سایر دانشجویان در چندین بیمارستان بستری هستند که به فوریت کمیته ای در کمیسیون تشکیل و کوچکی نژاد از هیات رئیسه و دهمره به عنوان رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون مامور شدند بازدید میدانی از محل حادثه واژگونی و همچنین وضعیت دانشجویان آسیب دیده در بیمارستان ها داشته باشند؛ یک شنبه آتی اولین دستور کار کمیسیون نیز بررسی این موضوع است.

وی با بیان اینکه در نشست امروز گزارش حادثه زاهدان با حضور معاون وزیر، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و معاون پارلمانی بررسی شد، گفت: سه عضو کمیسیون آموزش سفری به زاهدان برای بررسی زوایای پنهان این حادثه داشتند که فیلم و تصاویری از حادثه در اختیار کمیسیون قرار گرفت بر اساس این گزارش مدرسه به طور قطع غیراستاندارد بوده است.

این نماینده مردم در مجلس هم، یادآور شد: مدرسه قبلی که دانش آموزان در آن تحصیل می‌کردند، دارای مجوز نوسازی آموزش و پرورش بوده که به دلیل اجاره‌ای بودن این مکان و پایان مهلت آن، دانش آموزان به مکان جدید منتقل می‌شوند البته مدیران مدرسه  طی نامه‌ای به آموزش و پرورش عنوان می‌کنند که قصد تغییر مکان مدرسه را دارند اما منتظر تایید بازرسان نمی‌شوند و در تاریخ 15 آبان به مکان جدید نقل مکان می کنند که حدود 320 متر با اداره 2 ناحیه زاهدان فاصله داشته است.

میرزاده با بیان اینکه حادثه ساعت 9 صبح  روز سه شنبه اتفاق افتاد، گفت: مدیر و معاون مدرسه در مدرسه حضور نداشته‌اند که البته مدیر و مؤسس مدرسه یک نفر بوده و معاون نیز خواهر مدیر مدرسه است.

نماینده مردم گرمی تصریح کرد: نیمی از کلاسی که دچار حریق شد با پارتیشن چوبی از دفتر مدیر جدا شده بود و نیمی دیگر از آن نیز به دفتر مدیر اختصاص داشت از سویی  هر فردی برای ورود به کلاس حتما باید کج می‌شد همچنین کفپوش و موکت های آن نیز مندرس بوده است.

وی افزود:  همچنین در زمان حادثه مربی کلاس نیز وجود نداشت و بر اساس برخی گزارشات که مراجع قضایی باید صحت و سقم آن را تایید کنند مربی دارای شغل دوم یعنی آرایشگر بوده است در حال حاضر مربی و مدیرمدرسه بازداشت هستند.

بر اساس برخی گزارشات که مراجع قضایی باید صحت و سقم آن را تایید کنند مربی دارای شغل دوم یعنی آرایشگری بوده استدر حال حاضر مربی و مدیرمدرسه بازداشت هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:  پس از اینکه سه دانش آموز پایه اول و یکی از بچه‌های پیش دبستانی برای برداشت خوراکی خود از کیفشان وارد کلاس میشوند، پای یکی از دانش آموزان به این دلیل که چراغ نفتی در مقابل همان در 30 سانتیمتری قرار داده شده است، به چراغ می خورد و چراغ جابه جا شده و آتش سوزی انجام می‌شود که در نهایت اقدام به نجات دانش آموزان می کنند که 4 دانش آموز را از آتش خارج و متاسفانه هر 4 نفر در این حادثه فوت می کنند.  

مدرسه صد در صد غیراستاندارد بوده و سهل انگاری مسئولان، مربی و نیروهای خدماتی به روشنی مشهود و قطعی است

وی افزود: بر اساس این گزارش مدرسه صد در صد غیراستاندارد بوده و سهل انگاری مسئولان، مربی و نیروهای خدماتی به روشنی مشهود و قطعی و همچین عدم نظارت ناحیه آموزش و پرورش نیز مشخص و نقش نظارتی آنها بسیار ضعیف بوده است.

میرزاده ادامه داد: در نهایت مقرر شد روز یک شنبه مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه گزارش اقدامات انجام شده بعد از حادثه را به کمیسیون ارائه کنند.

حضور مسئولان دانشگاه جامعه المصطفی در کمیسیون

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی از حضور مسئولان دانشگاه جامعه المصطفی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: گزارشی از فعالیت های دانشگاه به کمیسیون ارائه شد؛ مسئولان انتقاد داشتند که دانشگاه را در ردیف بودجه زیر نظر بخش فرهنگی قرار داده اند در حالی که باید زیر نظر وزارت علوم باشد که مقرر شد این موضوع را بررسی کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet