هدر موبایل
1388/07/04 12:19:00
سرویس بین الملل
سنایی در گفت و گو با خانه ملت خبر داد:

استراتژی مجلس در دریای خزر تدوین می‌شود

**"مهدی سنایی" ازتدوین استراتژی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دریای خزر به منظور فعالتر شدن ایران در تعیین رژیم حقوقی این دریا خبر داد.

نماینده مجلس در امور خزر که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می‌گفت، ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به دلیل حساسیت ویژه‌ای که به امر دریای خزر دارد با همکاری کارشناسان و اساتید مجرب در حال تهیه این استراتژی می‌باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی اظهار داشت: دریایی خزر به لحاظ "امنیتی"، "زیست محیطی" و "منابع انرژی" که در آن وجود دارد برای ما بسیار حیاتی است و به نظر می‌رسد رژیم حقوقی که برای این دریا در آینده نزدیک تدوین می‌شود می‌تواند در همکاری ما با کشورهای منطقه بسیار تاثیرگذار باشد.

نماینده مجلس در امور مربوط به دریای خزر خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است این که بین افکار عمومی کشور ما و انتظاری که از حضور ایران در خزر وجود دارد با واقعیت‌هایی که طی ده سال گذشته رقم خورده است تفاوت جدی مشاهده می‌شود.

سنایی در ادامه با اشاره به برپایی اجلاس چهارجانبه خزر در قزاقستان اظهار داشت: خلاء جدی حضور ما در این اجلاس ابهام جدی در حل و فصل مسائل خزر تلقی می‌شود و براین اساس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تلاش دارد تا با حساسیت بیشتری به بحث خزر بپردازد.

وی افزود: برای ورود بیشتر نمایندگان به این بحث روزهای پانزدهم تا هفدهم مهرماه اعضای کمیسیون امنیت ملی برای دیدار وبحث و گفتگو با مقامات محلی سفری به شهرهای ساحلی از جمله استان‌های گیلان و مازندران خواهند داشت.

سنایی همچنین اعلام کرد: نشستی یک روزه نیز طی این مدت در زمینه رژیم حقوقی دریای خزر با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet