هدر موبایل
1397/10/05 11:50:09
سرویس اقتصادی
نوبخت در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه ملت:

افزایش حقوق به روش پلکانی به تصمیم مجلس بستگی دارد/تلاش دولت برای کنترل قیمت ها

رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید نرخ تورم ۵۰ درصدی صحیح نیست چرا که دولت کالاهای اساسی را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توزیع می کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است.
افزایش حقوق به روش پلکانی به تصمیم مجلس بستگی دارد/تلاش دولت برای کنترل قیمت ها رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید نرخ تورم 50 درصدی صحیح نیست چرا که دولت کالاهای اساسی را با ارز 4 هزار و 200 تومانی توزیع می کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201806102020663106.jpg افزایش,حقوق,به,روش,پلکانی,به,تصمیم,مجلس,بستگی,دارد/تلاش,دولت,برای,کنترل,قیمت,ها Icana

محمدباقر نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به میزان افزایش حقوق ها درسال98 گفت: افزایش حقوق ها به روش پلکانی بستگی به اراده مجلس و نیاز به تصمیم گیری نمایندگان دارد، ما به طور متوسط افزایش حقوق ها را برای سال آینده 20 درصد دیده ایم.

وی در این باره که تورم سال آینده 50 درصد برآورد می شود، عنوان کرد: نرخ تورم 50درصدی صحیح نیست، تمام تلاش ما این است که اولا کلیه کالاهای اساسی با ارز 4 هزار و 200 تومان در اختیار مردم قرار گیرد، این نرخ نسبت به ارز 3 هزار و 500 تا 4 هزار تومان سال گذشته خیلی افزایش ندارد.

افزایش حقوق

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت  تاکید کرد: ما حاضر شده ایم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود 14 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی را در حد 4 هزار و 200 تومان محاسبه کنم اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمد نزدیک به دو برابر خواهیم داشت.

این مسئول اقتصادی کشور بیان کرد: دولت حاضر نیست درآمدی به دست بیاورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد، تمام  تلاشمان این است که سطح افزایش قمیت ها را به شدت کنترل کنیم.

بیشتر بخوانید:

حقوق برخی از بازنشستگان در لایحه بودجه ۹۸ بیش از ۲۰ درصد افزایش می یابد/ دو هزار میلیارد تومان منابع برای همسان سازی حقوق

افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان در مقایسه با گرانی های محلی از اعراب ندارد

ساز ناکوک تداوم گرانی حقوق بگیران ثابت را کلافه کرده است/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet