هدر موبایل
1397/10/05 14:08:56
سرویس اقتصادی
باستانی مطرح کرد:

ورود سازمان تعاون به بازار برای خرید توافقی و تنظیم قیمت زعفران/ جشنواره عکس زعفران بستر را برای بیان مشکلات فراهم کرد

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس، گفت: بخش تنظیم بازار از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و در قالب سازمان تعاون به زودی برای خرید توافقی و تنظیم قیمت زعفران ورود پیدا می‌کنند.
ورود سازمان تعاون به بازار برای خرید توافقی و تنظیم قیمت زعفران/ جشنواره عکس زعفران بستر را برای بیان مشکلات فراهم کرد نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس، گفت: بخش تنظیم بازار از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و در قالب سازمان تعاون به زودی برای خرید توافقی و تنظیم قیمت زعفران ورود پیدا می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201812101858436790.jpg ورود,سازمان,تعاون,به,بازار,برای,خرید,توافقی,و,تنظیم,قیمت,زعفران/,جشنواره,عکس,زعفران,بستر,را,برای,بیان,مشکلات,فراهم,کرد Icana

سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت کشت زعفران و برگزاری نمایشگاه عکس این محصول در مجلس شورای اسلامی، گفت: وضعیت زعفران به چند دلیل نیاز به توجه متولیان حاکمیتی و کشوری دارد، ترویج و آموزش در بخش کشاورزی و زعفران به نوعی مغفول مانده است.

گسترش علم و فناوری به عنوان پایه اصلی توسعه محصولات کشاورزی نادیده گرفته شده است

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گسترش علم و فناوری به عنوان پایه اصلی توسعه محصولات کشاورزی نادیده گرفته شده ، تصریح کرد: حوزه صادرات محصولات کشاورزی که زعفران یکی از اقلام اصلی آن بعد از پسته است در برنامه ریزی کلان مورد توجه قرار نگرفته است و تمامی موارد مطرح شده باعث شده تا نتوانیم محصولات کشاورزی کشور را با برند خوبی در دنیا معرفی کنیم این موضوع در بخش زعفران بیشتر به چشم می‌خورد.

بازدید دکتر علی لاریجانی از نمایشگاه زعفران

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در قالب و قاب مشخص مشکلات حوزه کشاورزی مخصوصا زعفران را به تصویر کشید تا به گوش مسئولین رسیده شود، ادامه داد: جشنواره عکس زعفران یکی از مواردی است که از طریق هنر بستری را برای بیان مشکلات فراهم می‌کند.

مسئولان با مشکلات بخش زنجیره زعفران آشنا شدند

باستانی با تاکید بر اینکه برای برگزاری جشنواره عکس زعفران همزمان با روز تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی تلاش فراوانی شد زیرا در این روز عمده مسئولین کشور در مجلس حضور داشتند، عنوان کرد: خوشبختانه نمایندگان و مسئولین حاضر در مجلس بازدید خوبی از این نمایشگاه داشتند و تجار، کسبه، کشاورز و اصناف که زنجیره اصلی زعفران هستند مشکلات خود را به مسئولین انتقال دادند.

بازدید امیری از نمایشگاه ملی عکس زعفران تربت حیدریه، مه ولات و زاوه

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش تنظیم بازار از وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و در قالب سازمان تعاون به زودی برای خرید توافقی و تنظیم قیمت زعفران ورود پیدا می‌کنند، ادامه داد: در حوزه کشاورزی از نظر علمی و ترویجی مباحث خوبی صورت گرفت و همچنین در زمینه صادرات و بودجه‌ای نیز با حضور آقای نوبخت مسائلی مطرح شد.

سپاری ارزی برای صادرکنندگان زعفران مشکلاتی را به وجود آورده است و باید ارز حاصل از صادرات را به سامانه نیما ارائه کنند

طرح جامعه زعفران در بودجه گنجانده می‌شود

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان زعفران مشکلاتی را به وجود آورده است و باید ارز حاصل از صادرات را به سامانه نیما ارائه کنند، خاطرنشان کرد: ایجاد صندوق زعفران یکی دیگر از مواردی بود که با رئیس سازمان برنامه و بودجه مورد بحث قرار گرفت، همچنین با قول‌های آقای نوبخت و پیگیری‌های انجام شده امیدواریم طرح جامع زعفران در لایحه بودجه گنجانده شود و به سرانجام برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet