هدر موبایل
1397/10/07 01:35:58
سرویس سیاسی
احمدی‌لاشکی:

ارائه لیست انتخاباتی از سوی احزاب دستاورد شیوه جدید انتخابات مجلس است

عضو فراکسیون مستقلین مجلس اعتقاد دارد ارائه لیست انتخاباتی از سوی احزاب دستاورد شیوه جدید انتخابات قوه مقننه محسوب می شود.
ارائه لیست انتخاباتی از سوی احزاب دستاورد شیوه جدید انتخابات مجلس است عضو فراکسیون مستقلین مجلس اعتقاد دارد ارائه لیست انتخاباتی از سوی احزاب دستاورد شیوه جدید انتخابات قوه مقننه محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg ارائه,لیست,انتخاباتی,از,سوی,احزاب,دستاورد,شیوه,جدید,انتخابات,مجلس,است Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دستاوردهای مثبتی برای کشور در پی دارد، گفت: متاسفانه امروزه نمایندگان درگیر امور جزئی شده اند در حالی که منتخبان ملت باید مشکلات کلان کشور را برطرف کند و قانونی تدوین کند که هشتاد میلیون ایرانی از آن بهره ببرند.

استانی شدن انتخابات زمینه عمل به قانون اساسی را برای نمایندگان فراهم می کند

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات موجب می شود یک نماینده طبق قانون اساسی به قانونگذاری و نظارت بر اجرای حسن انجام آن بپردازند، اظهار کرد: همچنین نباید فراموش کرد که شیوه جدید موجب می شود منتخبان ملت با پشتیانی و آراء بیشتری به قوه مقننه راه پیدا کنند زیرا امروزه برخی از افراد هستند که با ده هزار رای راهی بهارستان می شوند.

ارائه لیست انتخاباتی از سوی احزاب دستاورد شیوه جدید انتخابات مجلس

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه طی سال های گذشته نتوانسته ایم زمینه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی را فراهم کنیم، ادامه داد: این مهم در حالیست که استانی شدن انتخابات موجب می شود احزاب لیست افراد منتخب خودشان در استان ها را ارائه کنند و فعالیت هایشان را افزایش دهند.

استانی شدن انتخابات موجب می شود احزاب لیست افراد منتخب خودشان در استان ها را ارائه کنند و فعالیت هایشان را افزایش دهند

افزایش مشارکت مردمی در گرو استانی شدن انتخابات است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه انتخاب افرادی که دارای شاخص های بیشتری برای فعالیت در قوه مقننه هستند از دیگر دستاوردهای مثبت شیوه جدید محسوب می شود، تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد که این شیوه به هیچ عنوان سبب کاهش مشارکت مردمی نمی شود زیرا فرصت هایی که ایجاد می شود زمینه فعالیت مردمی را هم فراهم می کند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین امیدوارم با رفع برخی کاستی های این طرح، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشکوه در کشورمان باشیم تا از این طریق بتوانیم مشکلات کنونی کشور را سریع تر برطرف کنیم./

  • بیشتر بخوانید؛

تشریح مزایای استانی شدن انتخابات قوه مقننه/فراهم شدن زمینه تصاحب کرسی توسط جریان‌های سیاسی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet