شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/10/05 18:30:09
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

تاثیر تقاضای ارزی ژانویه در بازار جزیی است/قیمت دلار در بازار آزاد بین 7 الی 8هزار تومان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است که قیمت کنونی ارز حباب است و قیمت دلار در بازار آزاد باید بین ۷ تا ۸ هزار تومان باشد.
تاثیر تقاضای ارزی ژانویه در بازار جزیی است/قیمت دلار در بازار آزاد بین 7 الی 8هزار تومان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است که قیمت کنونی ارز حباب است و قیمت دلار در بازار آزاد باید بین 7 تا 8 هزار تومان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102428634884.jpg تاثیر,تقاضای,ارزی,ژانویه,در,بازار,جزیی,است/قیمت,دلار,در,بازار,آزاد,بین,7,الی,8هزار,تومان Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات قیمتی ارز در روزهای اخیر، گفت: سال گذشته در همین ایام نوسانات نرخ ارز آغاز شد که دلیل نابسامانی در این بازار سال نوی میلادی عنوان شد، البته سال نوی میلادی نمی تواند تاثیری زیادی در نوسانات ارز داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ژانویه یکی از دلایل جزیی افزایش نرخ ارز بوده است، افزود: دولت و اظهارات مسئولان دولتی نیز در افزایش قیمت دلار تاثیرگذار بوده است.

سید ناصر موسوی لارگانی

 

دولت در  نابسامانی های ارزی بخش قابل توجهی از بدهی خود را پرداخت کرد

وی ادامه داد: دولت از فرصت نابسامانی های ارزی استفاده کرده و با تسعیر نرخ ارز توانست بخش قابل توجهی از بدهی خود را به سازمان ها از جمله تامین اجتماعی و سیستم بانکی پرداخت کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رییس جمهور در بخشی از صحبت های خود عنوان کردکه می توانم دستور صادر کنم که قیمت ارز به سال گذشته بازگردد، افزود: این موضوع نشان می دهد همانگونه که دولت می تواند در کاهش نرخ ارز تاثیرگذار باشد در افزایش نرخ ارز نیز تاثیرگذار است.

قیمت کنونی ارز حباب است

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی یکی از دلایل افزایش نرخ ارز بودجه سال 98 است، افزود: در بودجه سال 97، قیمت ارز 3 هزار و 700 تومان بود، هرچند که به این مصوبه عمل نشد و ارز در بازار 4 هزار و 200 تومان ارائه شد، اما در بودجه سال 98، قیمت ارز 5 هزار و 700 تومان مطرح شده  که در افزایش نرخ در روزهای اخیر تاثیر داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کارشناسان معتقد هستند که قیمت کنونی ارز حباب است، تصریح کرد: قیمت دلار در بازار آزاد باید بین 7 تا 8 هزار تومان باشد که دولت با مدیریت و برنامه ریزی باید نرخ ارز را به قیمت واقعی نزدیک کند، لذا روند کاهشی بار دیگر از سرگرفته شده و باید ادامه یابد.

بیشتر بخوانید

کاهش قیمت دلار ادامه می یابد

ورود ارز حاصل از صادرات حباب قیمت دلار را از بین می برد/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet