خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/10/07 11:12:00
سرویس اقتصادی
خادمی به خانه ملت پاسخ داد:

چه موانعی پیش‌روی "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی" قرار دارد؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در شرایط اقتصادی کنونی پیدا کردن سرمایه‌گذار برای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی کار آسانی نیست.
چه موانعی پیش‌روی "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی" قرار دارد؟ عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در شرایط اقتصادی کنونی پیدا کردن سرمایه‌گذار برای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی کار آسانی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109219726947.jpg چه,موانعی,پیش‌روی,"طرح,افزایش,ظرفیت,پالایشگاه‌های,میعانات,گازی",قرار,دارد؟ Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه نسبت به اجرای شدن "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های مردمی" خوش‌بین نیست، گفت: مسئولان علاقه‌ای به سرانجام رساندن این نوع طرح‌ها به دلیل عمق و سختی پیرامون آن ندارد البته حدود 10 سال گذشته با بهره‌برداری از سرمایه شرکت‌های ایرانی بخشی از میادین نفتی همچون فازهای 8،9، 10، 11 و 12پارس جنوبی توسعه یافت اما پس از آن تاکنون از منابع داخلی و اوراق مشارکت برای توسعه نفتی استفاده نشده است.

پیدا کردن سرمایه‌گذار برای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی کار آسانی نیست

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های مردمی" ظاهر خوبی دارد، ادامه داد: اگرچه جذب سرمایه مردمی برای تحقق این مهم ایده خوبی است اما در شرایط اقتصادی کنونی پیدا کردن چنین سرمایه‌گذاری کار آسانی نیست ضمن آنکه باید مشوق‌های بسیار قوی برای آن‌ها در نظر گرفت تا میل و رغبت لازم ایجاد شود.

اگرچه در  "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی" برداشت از صندوق توسعه ملی و اعمال یک سری معافیت‌ها برای سرمایه‌گذاران ذکر شده اما معتقدم هیچ یک کارشناسی شده نیست و حتی در صورت تصویب نیز اجرایی نخواهد شد

عدم ثبات در وزارت نفت یکی از موانع پیش‌روی "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های مردمی"

وی عدم ثبات در وزارت نفت را یکی دیگر از موانع پیش‌روی "طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های مردمی" عنوان کرد و گفت: اگرچه در این طرح برداشت از صندوق توسعه ملی و اعمال یک سری معافیت‌ها برای سرمایه‌گذاران ذکر شده است اما معتقدم هیچ یک کارشناسی شده نیست و حتی در صورت تصویب نیز اجرایی نخواهد شد، همان‌طور که بسیاری از برنامه‌های ارائه شده ازسوی وزراء در حین رای‌گیری از مجلس تاکنون اجرایی نشده‌اند.

جدیت در اهداف هر ناممکنی را ممکن خواهد کرد

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی همچنین از بعد دیگری به آینده این طرح نگریست و توضیح داد: با توجه به نیاز شدید جامعه به اشتغال شاید بتوان گفت؛ مسئولان در به نتیجه رساندن این تصمیم خود راسخ باشند لذا جدیت در اهداف هر ناممکنی را ممکن خواهد کرد.

گسترش پالایشگاه‌ سیراف پس از تبلیغات و سر و صدای بسیار به حال خود رها شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان با بیان اینکه زمانی هم برای گسترش پالایشگاه‌ سیراف بسیار تبلیغات و سر و صدا شد اما در ادامه این طرح به حال خود راه شد و اکنون زمینی خالی باعنوان پروژه پالایشگاه سیراف بلااستفاده افتاده است، تاکید کرد: این طرح نیاز به بررسی‌های جامع‌تر دارد و کارگروه مربوطه آن قرار است طی جلسات آینده نتایج آن را به کمیسیون انرژی اعلام می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet