شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/10/06 13:06:18
سرویس اقتصادی
زارع مطرح کرد:

کاهش نرخ ارز پس از تعطیلات ژانویه/حال درآمدها و ذخایر ارزی کشور خوب است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که در مجموع وضعیت درآمدهای ارزی و ذخایر کشور در حال حاضر مناسب است و قیمت ارز پس از تعطیلات ژانویه کاهش می یابد.
کاهش نرخ ارز پس از تعطیلات ژانویه/حال درآمدها و ذخایر ارزی کشور خوب است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که در مجموع وضعیت درآمدهای ارزی و ذخایر کشور در حال حاضر مناسب است و قیمت ارز پس از تعطیلات ژانویه کاهش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104188284908.jpg کاهش,نرخ,ارز,پس,از,تعطیلات,ژانویه/حال,درآمدها,و,ذخایر,ارزی,کشور,خوب,است Icana

رحیم زارع  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به نوسانات قیمتی ارز در روزهای اخیر، گفت: در شرایط کنونی در ابتدای سال میلادی 2019 قرار داریم و در این شرایط تقاضا اندکی افزایش یافته و سبب نوسانات کنونی ارز شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: با اقدامات بانک مرکزی و تصمیمات اتخاذ شده توسط تیم اقتصادی دولت که به اندازه نیاز ارز به بازار  تزریق می شود قیمت ارز افزایش چندان می نمی یابد و قطعا پس از ژانویه قیمت ارز مجددا کاهش می یابد.

قیمت واقعی ارز بیشتر از 8 هزار تومان نیست

وی با بیان اینکه کشور عراق و برخی کشورهای دیگر از تحریم های آمریکا معاف شده اند، ادامه داد: در شرایط کنونی در نقل و انتقال پول با این کشورها مشکلی وجود ندارد و اگر ارز صادرکنندگان نیز به صورت یورو یا دلار به کشور وارد شود در آینده قیمت ارز کاهش چشمگیری می یابد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قیمت واقعی ارز بیشتر از 8 هزار تومان نبوده و مابقی حباب است، لذا پس از تعطیلات ژانویه قیمت ارز کاهشی می شود.

میزان فروش نفت ایران تاکنون با کاهش قابل توجهی روبرو نشده است

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا قیمت ارز را مشخص می کند، افزود: نباید به ارز به عنوان سرمایه گذاری و یا ارزش پول نگریست، چراکه با این اقدام اثر تورمی در معیشت مردم ایجاد شده و موضوع احتکار کالاها به وجود می آید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در مجموع وضعیت درآمدهای ارزی و ذخایر کشور در حال حاضر مناسب است، تصریح کرد: میزان فروش نفت ایران تاکنون با کاهش قابل توجهی روبرو نشده است، بنابراین می توان عنوان کرد قیمت فعلی ارز بیشتر ناشی از عوامل روانی و آغاز سال نوی میلادی است.

بیشتر بخوانید

تاثیر تقاضای ارزی ژانویه در بازار جزیی است

کاهش قیمت دلار ادامه می یابد

ورود ارز حاصل از صادرات حباب قیمت دلار را از بین می برد/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet