آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خضری:

کمتر از 12 سال فرصت برای پیشگیری از بحران پیری جمعیت/یک پنجم زوجین نابارور هستند/ 30 میلیون تومان هزینه درمان ناباروری

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی با هشدار نسبت به اینکه اگر ایران تا سال 1410 با روند فعلی پیش برود کشوری پیر محسوب خواهد شد، گفت: کمتر از 12 سال فرصت داریم تا از بحران پیری جمعیت پیشگیری کنیم.
پنج‌شنبه 6 دی 1397 ساعت 08:04
کمتر از 12 سال فرصت برای پیشگیری از بحران پیری جمعیت/یک پنجم زوجین نابارور هستند/ 30 میلیون تومان هزینه درمان ناباروری عضو کمیسیون اجتماعی با هشدار نسبت به اینکه اگر ایران تا سال 1410 با روند فعلی پیش برود کشوری پیر محسوب خواهد شد، گفت: کمتر از 12 سال فرصت داریم تا از بحران پیری جمعیت پیشگیری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg کمتر,از,12,سال,فرصت,برای,پیشگیری,از,بحران,پیری,جمعیت/یک,پنجم,زوجین,نابارور,هستند/,30,میلیون,تومان,هزینه,درمان,ناباروری Icana

خضری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،  با هشدار نسبت به اینکه اگر ایران تا سال  1410 با روند فعلی پیش برود کشوری پیر محسوب خواهد شد، گفت: کمتر از 12 سال فرصت داریم تا از بحران پیری جمعیت پیشگیری کنیم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 20 تا 22 درصد زوج‌های کشور نابارور هستند، افزود: حدود یک پنجم زوجین نابارور هستند و تاخیر در ازدواج تاثیر زیادی در نرخ باروری و پیری جمعیت دارد.

حمایت‌های بیمه‌ای از زوجین نابارور بسیار ضعیف است

وی حمایت‌های بیمه‌ای از زوجین نابارور را بسیار ضعیف دانست و ادامه داد: نابارورها در 3 حوزه یعنی تشخیص، دارو و درمان باید هزینه‌های سنگینی را متحمل شوند این در حالی است که در هر مرحله میزان موفقیت لحاق مصنوعی یک سوم یعنی 30 درصد و 70 درصد احتمال شکست وجود دارد بنابراین به طور متوسط هر فردی که اقدام به لقاح مصنوعی برای باروری می‌کند طی 3 مرحله باید اقدام کند و پیش از افزایش قیمت دلار این مبلغ 8 تا 10 میلیون تومان بود اما در حال حاضر به طور متوسط باید 30 میلیون پرداخت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه اقشار ضعیف و متوسط جامعه با ناباروری مواجه هستند، گفت: عفونت های دوران کودکی تأثیر زیادی در ناباروری دارد.

خضری با انتقاد از اینکه مبلغ اندکی در بودجه 97 برای حمایت از زوجین نابارور پیش بینی شد و تنها بخش اندکی از آن تخصیص یافت، تصریح کرد:  اعتبارات برای حمایت از نابارورها تنها 5 درصد هزینه ناباروری را تأمین می‌کرد و اغلب هزینه از جیب افراد پرداخت می‌شود و دولت به این وعده نیز تمامی وعده‌ها عمل نکرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حتی اگر امید به زندگی، ازدواج، اشتغال، مسکن و امنیت شغلی زوجین نیز تأمین شود تأثیر چندانی در فرزندآوری ندارد زیرا فرزندآوری در مرحله بعد قرار دارد و ناباروری هزینه اضافه بر خانواده و سبد خانوار تحمیل می‌کند.

وزارت بهداشت برنامه خوبی برای حمایت از زوجین نابارور در مناطق محروم دارد

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت برنامه خوبی برای حمایت از زوجین نابارور در مناطق محروم دارد، گفت: در طرح تحول سلامت اقدامات خوبی صورت گرفته اما متأسفانه حمایت دولت در این رابطه ضعیف بوده و حمایت‌های بیمه‌ای و اختصاص یارانه مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه توجه به اعتبارات حوزه سلامت در کانون توجه و اولویت دولت نیست، تصریح کرد: وزارت بهداشت در تخصیص بودجه مظلوم واقع شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • کمتر از 12 سال فرصت برای پیشگیری از بحران پیری جمعیت/یک پنجم زوجین نابارور هستند/ 30 میلیون تومان هزینه درمان ناباروری