شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/10/07 11:35:22
سرویس اقتصادی
نطنزی:

برای جذب سرمایه، قوانین زائد را حذف کنیم/ فرار سرمایه ها به خارج با سختگیری های بی مورد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سختگیری ها برای شروع کار در کشور ما سبب فرار سرمایه ها به خارج از کشور شده است اگر این سرمایه ها در کشور می ماند باعث ایجاد اشتغال برای مردم آن منطقه و کشور خودمان می شد.
برای جذب سرمایه، قوانین زائد را حذف کنیم/ فرار سرمایه ها به خارج با سختگیری های بی مورد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سختگیری ها برای شروع کار در کشور ما سبب فرار سرمایه ها به خارج از کشور شده است اگر این سرمایه ها در کشور می ماند باعث ایجاد اشتغال برای مردم آن منطقه و کشور خودمان می شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg برای,جذب,سرمایه،,قوانین,زائد,را,حذف,کنیم/,فرار,سرمایه,ها,به,خارج,با,سختگیری,های,بی,مورد Icana

مرتضی صفاری نطنزی؛ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص عدم اجرای قانون 56 قانون سرمایه گذاری و اینکه چرا فضا برای  سرمایه گذار داخلی محدود شده است گفت: ما در خصوص تسهیل فضای کسب و کار قانون داریم که بسیار خوب و جامع است ولی متاسفانه اجرا نمی شود و دلیل آن هم این است که برخی از ارگان ها مداخلات زیاد و بی موردی می کنند.

وی گفت: سرمایه گذار پس از کسب مجوز برای شروع کار، مورد مزاحمت برخی از ارگان های قرار گرفته و سرمایه کذار را تحت فشار قرار می دهند.

جذب سرمایه جایی که ریسک داشته باشد ممکن نیست

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه جایی می رود که امنیت داشته باشد افزود: سرمایه گذار در جایی سرمایه گذاری می کند که امکان بازگشت سرمایه داشته باشد. جذب سرمایه جایی که مزاحم و ریسک دارد امکان پذیر نیست.

رییس کمیته  روابط خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای اینکه سرمایه گذاری در کشورمان اتفاق بیفتد بایستی عوامل مزاحم را از میان برداریم. علیرغم تصویب قانون، هنوز فضای امن کسب و کار ایجاد نشده است.

بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از کارخانه شیرین عسل

 

سختگیری در اعطای مجوز سبب دلسردی سرمایه گذار می شود

نطنزی عنوان کرد: در برخی از استان ها، مسئولین بیش از آنکه قانون گفته باشد، قانون را اجرا می کنند. برای گرفتن مجوز سرمایه گذاری بایستی 17 مجوز گرفت که سبب خستگی، دلسردی و از بین رفتن انگیزه  برای سرمایه گذاری می شود.

طولانی بودن پروسه گرفتن مجوز و مزاحمت های ایجاد شده سبب شده که نه سرمایه گذار خارجی به کشور بیاید و نه اینکه سرمایه گذار داخلی انگیزه برای شروع کار داشته باشد.

وی با اشاره به سیستم اعطای مجوز در برخی از کشورها اظهار کرد: در کشوری مثل گرجستان برای گرفتن مجوز فقط 2 ساعت زمان لازم است ولی در سیستم ما طولانی بودن پروسه گرفتن مجوز و مزاحمت های ایجاد شده سبب شده که نه سرمایه گذار خارجی به کشور بیاید و نه اینکه سرمایه گذار داخلی انگیزه برای شروع کار داشته باشد.

وی افزود: سرمایه های سرگردان در دنیا زیاد بوده و علاقه دارند که در ایران سرمایه گذاری کنند ولی به دلیل ایجاد موانع و سختگیری ها از سرمایه گذاری در ایران می ترسند.

سختگیری ها سبب فرار سرمایه ها به خارج از کشور شده است

نطنزی ادامه داد: سختگیری ها برای شروع کار در کشور ما سبب فرار سرمایه ها به خارج از کشور شده است اگر این سرمایه ها در کشور می ماند باعث ایجاد اشتغال برای مردم آن منطقه و کشور خودمان می شد پس باید قوانین زاید جمع شوند.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet