شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/10/08 15:57:02
سرویس اقتصادی
کبیری مطرح کرد:

نرخ دلار در روزهای آتی در کانال 9هزار تومانی/امکان کاهش قیمت دلار تا 7هزار تومان

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، پیش بینی می کند که در روزهای آتی نرخ ارز تا ۹ هزار تومان کاهش یابد، البته تاکید می کند که شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف ۷ هزار تومان کاهش یابد.
نرخ دلار در روزهای آتی در کانال 9هزار تومانی/امکان کاهش قیمت دلار تا 7هزار تومان عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، پیش بینی می کند که در روزهای آتی نرخ ارز تا 9 هزار تومان کاهش یابد، البته تاکید می کند که شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف 7 هزار تومان کاهش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/107566.jpg نرخ,دلار,در,روزهای,آتی,در,کانال,9هزار,تومانی/امکان,کاهش,قیمت,دلار,تا,7هزار,تومان Icana

سیدتقی کبیری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: بر اساس تجربه هر سال در ژانویه، نوسان هایی در بازار ارز رخ می دهد که محدود و موقتی است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از 13 آبان و اعمال دومین تحریم های آمریکا فضای روانی جامعه و تحریم ها به سمتی رفت که ارز مسیر کاهشی خود را با ورود بانک مرکزی پیدا کرد، افزود: نرخ ارز باید حداقل زیر 9 هزار تومان باشد، اما عده ای سوداگر و سودجو سعی کردند در فضای روانی ژانویه تکانی به این بازار داده و نرخ ارز را بالا ببرند.

مهار نوسانات ارز در روزهای اخیر پیام خوبی به جامعه منتقل کرد که اگر بانک مرکزی و دولت اراده داشته و به بازار ورود کنند می توانند بازار ارز را مدیریت و از افزایش نرخ دلار جلوگیری کنند.

مسائل داخلی و خارجی سبب شد که نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر مهار شود

وی با اشاره به اینکه مسائل داخلی و خارجی سبب شد که نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر مهار شود، ادامه داد: مهار نوسانات ارز در روزهای اخیر پیام خوبی به جامعه منتقل کرد که اگر بانک مرکزی و دولت اراده داشته و به بازار ورود کنند می توانند بازار ارز را مدیریت و از افزایش نرخ دلار جلوگیری کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شاید چند دلال بتوانند یک تا 2 روز در بازار التهاب ایجاد کنند اما مهمترین موضوع نوع ورود و مدیریت بانک مرکزی و دولت در بازار است.

سیدتقی کبیری

 

ادامه روند کاهشی نرخ ارز در روزهای آتی

وی با بیان اینکه در ادامه که موقعیت هایی همانند ایام عید رخ می دهد دولت می تواند بازار ارز را مدیریت کرده، به یک ثبات رسانده و کاهش منطقی داشته باشد، افزود: اقدام به موقع بانک مرکزی توانست این پیام را به بازار دهد که دولت اراده داشته تا بازار را مدیریت کند و شاهد کاهش نرخ ارز باشیم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش بینی ها این است که در روزهای آتی شاهد کاهش نرخ ارز تا 9 هزار تومان خواهیم بود، البته شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف 7 هزار تومان کاهش یابد.

بیشتر بخوانید

تاثیر تقاضای ارزی ژانویه در بازار جزیی است

کاهش نرخ ارز پس از تعطیلات ژانویه/حال درآمدها و ذخایر ارزی کشور خوب است

کاهش قیمت دلار ادامه می یابد/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet