انتخابات ریاست جمهوری
1397/10/08 17:10:06
سرویس سیاسی
اکبری:

هنوز تکلیف استاندار فارس مشخص نیست/عقب افتادن استان فارس در فصل بودجه موضوع مهمی است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:کم توجهی وزارت کشور در موضوع انتخاب استاندار برای فارس، نمایندگان استان را نگران کرده و عقب افتادن استان فارس مخصوصاً در فصل بودجه موضوع مهمی است.
هنوز تکلیف استاندار فارس مشخص نیست/عقب افتادن استان فارس در فصل بودجه موضوع مهمی است نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:کم توجهی وزارت کشور در موضوع انتخاب استاندار برای فارس، نمایندگان استان را نگران کرده و عقب افتادن استان فارس مخصوصاً در فصل بودجه موضوع مهمی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101589720907.jpg هنوز,تکلیف,استاندار,فارس,مشخص,نیست/عقب,افتادن,استان,فارس,در,فصل,بودجه,موضوع,مهمی,است Icana

علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع عدم انتخاب استاندار برای استان مهمی چون فارس گفت:در دوره اول و دوم ریاست جمهوری آقای روحانی،مردم فارس بیشترین رای را به ایشان دادند.

وی افزود: فارس به تنهایی معادل هشت استان کشور در سبد آرای ریاست جمهوری نقش داشته است؛ اما سهم فارس در دولت  یازدهم بسیار اندک است؛مخصوصاً در بین ۳۱ استاندار کشور و معاونین وزارت کشور ،استان فارس هیچ جایگاهی ندارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از استان فارس هیچ مسئولی در  وزارت کشور وجود ندارد،تاکید کرد:در شروع دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بالغ بر ۷۰ نفر از نمایندگان ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی پشتیبانی خودشان را از دولت آقای روحانی اعلام کردند؛اما معلوم نیست چرا واقعا وزارت کشور نمی‌تواند از یک استان ۵ میلیون نفری یک نفر را در در ساختار وزارت کشور بپذیرد.

وی در ادامه مطرح کرد:من هفته گذشته در تذکر خودم موضوع عدم انتخاب استاندار فارس را مطرح و اعلام کردم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه الان هم هنوز تکلیف استاندار فارس مشخص نیست،اظهار کرد: فارس استانی است که در جنوب کشور مرکزیت ثقل دارد و محل مراجعات فراوان از استان‌های مختلف است و پشتیبانی از مناطق جنوبی کشور را به عهده دارد؛ اینطور رها شده است.

دبیردوم فراکسیون مناطق آزاد تجاری صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی با اشاره به این موضوع که 5 نفر را به عنوان افراد بومی استان به وزارت کشور معرفی کرده ایم، تصریح کرد:حدود 3 ماه پیش، ۵ نفر از افراد بومی که شایسته این منصب هستند را به وزارت کشور معرفی کردیم،ولی هنوز اتفاقی نیفتاده و الان هم هنوز استان فارس بلاتکلیف است و این موضوع مسئولان استان و نمایندگان را نگران می‌کند و متاسفانه وزارت کشور هم هیچ گونه توجهی نمی‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه وزارت کشور تا الان هم با نماینده‌های این استان در مجلس که ۱۸ نفر هستند،جلسه ای جمعی نگذاشته است،تاکید کرد: به صورت پراکنده نمایندگان  جلساتی گذاشته‌ و با مسولان وزارت کشور تماس گرفتیم ؛اما این کم توجهی ما نمایندگان استان را نگران کرده و ما نگران عقب ماندگی استان فارس مخصوصاً در فصل بودجه هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet