هدر موبایل
1397/10/09 13:57:13
سرویس اجتماعی
حناچی در گفت‌‎وگو با خانه ملت مطرح کرد؛

تأکید رئیس مجلس بر حل معضل ترافیک و آلودگی هوای تهران از طریق توسعه شبکه حمل و نقل عمومی/ نیاز تهران به 3 هزار دستگاه اتوبوس

شهردار تهران با تشریح نشست امروز خود با رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته از مردم تهران آلودگی هوا و ترافیک تهران با میزان فراوانی بالای ۹۰ درصد، از مشکلات اصلی شهر است که یکی از موضوعات مورد تأکید رئیس مجلس در این نشست نیز همین موضوع بود.
تأکید رئیس مجلس بر حل معضل ترافیک و آلودگی هوای تهران از طریق توسعه شبکه حمل و نقل عمومی/ نیاز تهران به 3 هزار دستگاه اتوبوس شهردار تهران با تشریح نشست امروز خود با رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته از مردم تهران آلودگی هوا و ترافیک تهران با میزان فراوانی بالای 90 درصد، از مشکلات اصلی شهر است که یکی از موضوعات مورد تأکید رئیس مجلس در این نشست نیز همین موضوع بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201812106032358199.jpg تأکید,رئیس,مجلس,بر,حل,معضل,ترافیک,و,آلودگی,هوای,تهران,از,طریق,توسعه,شبکه,حمل,و,نقل,عمومی/,نیاز,تهران,به,3,هزار,دستگاه,اتوبوس Icana

پیروز حناچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست امروز (یکشنبه ۹ دی‌ماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: دو لایحه مالیات بر ارزش افزوده و لایحه منابع مالی پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که از لوایح پایه‌ای است که از دولت به مجلس ارائه شده در دستور کار مجلس قرار دارد که با تصویب آن بخشی از مالیات‌های محلی به رسمیت شناخته می‎‌شود و به نظام مدیریت شهری می‌رسد که بر این اساس بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود.

 

دیدار دکتر علی لاریجانی با شهردار تهران

 

شهردار تهران در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: یکی دیگر از نکاتی که در نشست امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد، موضوع آلودگی هوا و ترافیک تهران بود که بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته از مردم تهران با میزان فراوانی بالای 90 درصد، از مشکلات اصلی شهر تهران است که در این زمینه کمک برای توسعه مترو، افزایش واگن‌ها و گسترش شبکه حمل نقل ریلی و همچنین اتوبوسرانی از موضوعاتی که دکتر لاریجانی نیز بر آن تأکید داشت.

 

دیدار دکتر علی لاریجانی با شهردار تهران

 

نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به 3 هزار دستگاه اتوبوس

وی ادامه داد: در همین زمینه آماری به رئیس قوه مقننه ارائه شد که بر اساس آن تهران برای توسعه تکمیلی شبکه اتوبوسرانی بیش از 3 هزار اتوبوس نیاز دارد تا این خدمات رسانی به همه نقاط فراگیر باشد؛ در این زمینه اگر بخواهیم شرایط  سختگیرانه‌‎ای برای خودروهای شخصی فراهم کنیم باید حمل و نقل عمومی سرویس قابل قبولی را به مردم ارائه دهد.

حناچی یادآور شد: مقرر شد در این زمینه نیز گزارشی به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا از ظرفیت مجلس از طریق اقدامات حقوقی و مراودات بین المللی  استفاده شود.

 

دیدار دکتر علی لاریجانی با شهردار تهران

 

اختصاص فاینانس در بودجه سال 98 برای توسعه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران در پاسخ به این سئوال خبرنگار خبرگزاری خانه ملت که  آیا این موارد در لایحه بودجه دولت لحاظ شده است یا خیر، گفت: موضوع فاینانس برای توسعه حمل و نقل عمومی با هدف کاهش آلودگی هوا در بودجه سال آینده دیده شده است. همچنین اوراق مشارکتی که شهرداری‌ها می‎‌توانند منتشر کنند نیز در بودجه دیده شده که البته روی رقم آن بحث داشته و تقاضای افزایش این رقم را داریم. همچنین در لایحه بودجه سال 98 به قوانین ثابت نیز اشاره شده است./

پایان پیام

برای دیدن گزارش تصویری این برنامه ایـنـجـا کلیک کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet