شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/10/10 10:16:44
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

عادل الجبیر قربانی سیاست های بن سلمان شده است

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید: سعودی ها دیدند که هم سیاست خارجی را باختند،هم سیاست داخلی را از دست داده اند؛پس تصمیم به تغییر الجبیر از وزارت خارجه عربستان گرفتند.
عادل الجبیر قربانی سیاست های بن سلمان شده است عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس می گوید: سعودی ها دیدند که هم سیاست خارجی را باختند،هم سیاست داخلی را از دست داده اند؛پس تصمیم به تغییر الجبیر از وزارت خارجه عربستان گرفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg عادل,الجبیر,قربانی,سیاست,های,بن,سلمان,شده,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع تغییرات در کابینه آل‌سعود و تغییر عادل الجبیر،گفت:عادل الجبیر در یک جمله قربانی سیاست های محمد بن سلمان شده است.

وی افزود:شاید هم این موضوع ساختگی و به منظور انحراف افکار عمومی از اشتباهات بن سلمان باشد؛همانطور که به گروه ۱۵ نفره ترور مامور اعزامی به استانبول در پرونده قتل خاشقجی را گفتند زندان و حکم را بپذیرید و شما را پای اعدام می‌بریم و بگویید که عامل قتل بن سلمان نبوده است تا وی  تبرئه شود؛این قضیه هم این بُعد را دارد.

بیشتر بخوانید:

 

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به عداوت و دشمنی الجبیر با جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد:اما عادل الجبیر با دروغ در آمریکا شروع کرد به گفتن اینکه ایرانی‌ها می‌خواستند وی را در ایالات متحده ترور کنند،آمریکایی که رفت و آمد  داخلش با وجود CIA و پلیس آمریکا بسیار سخت است عادل الجبیر ادعا کرده که ایرانی‌ها می‌خواستند من را ترور کنند و الجبیر دشمنی شخصی با جمهوری اسلامی دارد. 

یوسفیان ملا با اشاره به اقدامات ضدایرانی و ضد بشری عادل الجبیر مطرح کرد:وقتی الجبیر وزیر امور خارجه عربستان شد؛با قطر قطع رابطه کرد،جنگ یمن را شروع کرد اعراب را به جان هم انداخت و از همه مهمتر در موضوع قتل خاشقجی و سفارت عربستان در ترکیه،سفارت هم  جزو محدوده شغلی الجبیر محسوب می شود،افتضاح به بار آورد حتی نتوانست جلوی واکنش ها نسبت به بن سلمان را بگیرد.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه سعودی ها دیدند که هم سیاست خارجی را باختند،هم سیاست داخلی را از دست داده اند،تاکید کرد:بعضی می گویند حتی در موضوع بازداشت خانواده سلطنتی سعودی که اینها را در هتل بازداشت می کردند و از آنها پول می‌گرفتند،هم ردپای وزارت خارجه عربستان دیده می شود.

یوسفیان ملا ادامه داد: یکی از اعضای بازداشتی هم "ابراهیم العساف" است که الان وزیرخارجه شده و وی هم بازداشت بوده است. یعنی آنچنان موفق شدند که توطئه ای را شکل بدهند و سلطان را قانع کردند که بن سلمان تصمیمات نادرست و غیرعقلایی می گیرد و الجبیر وی را تحریک می کند؛و موفق به تغییر وزیر خارج عربستان شدند.

وی با اشاره به اینکه موضوع تغییر الجبیر در دو بعدخلاصه می شود،اظهار داشت:تغییر نگرش افکار عمومی جهان نسبت به سعودی و رفتار بن سلمان و توجیه حرکات سعودی از ابعاد این تغییرات است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد بر تصمیمات اتحادیه عرب و بی کفایتی آن،ادامه داد:اتحادیه عرب ازهم پاچیده شده است و بسیاری از کشورها ازجمله سوریه دیگر عضو آن نیستند،آنهایی که در اتحادیه حضور دارند هم اصلا اظهارنظر نمی کنند و خنثی هستند و سیاست نیم بندی را در پیش گرفته اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای آل سعود،تصریح کرد:سعودی ها دیدند که هم سیاست داخلی را از دست داده اند،هم کشور را وارد جنگ کرده اند و به آمریکا هم دیگر نمی توان اتکا کرد و نگاهشان به سمت روس ها باید برگردد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد:از آنجاکه ترامپ قابل اعتماد نیست و مادیات برای وی در وهله اول اهمیت دارد و سعودی ها ناچار هستند به روس ها نزدیک شوند و این رفتار را در پیش گرفته اند و ممکن است که این رفتار آنها در رابطه با ایران هم تاثیر بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet