پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/10/09 17:41:55
سرویس اقتصادی
سازمان اداری و استخدامی کشور در جوابیه‌ای اعلام کرد:

اطلاعات 252دستگاه در سامانه ثبت حقوق مدیران وارد شده است

سازمان اداری و استخدامی کشور در جوابیه‌ای اعلام کرد که تاکنون اطلاعات مربوط به ۲۵۲ دستگاه از مجموعه‌های تابعه دولت (قوه مجریه)، ستاد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و برخی از ادارات کل دادگستری استان ها و سازمان تبلیغات اسلامی و برخی واحدهای استانی تابعه در سامانه وارد شده است و پیگیری برای ثبت اطلاعات سایر دستگاه‌ها ادامه دارد.
اطلاعات 252دستگاه در سامانه ثبت حقوق مدیران وارد شده است سازمان اداری و استخدامی کشور در جوابیه‌ای اعلام کرد که تاکنون اطلاعات مربوط به ۲۵۲ دستگاه از مجموعه‌های تابعه دولت (قوه مجریه)، ستاد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و برخی از ادارات کل دادگستری استان ها و سازمان تبلیغات اسلامی و برخی واحدهای استانی تابعه در سامانه وارد شده است و پیگیری برای ثبت اطلاعات سایر دستگاه‌ها ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707104759479439.jpg اطلاعات,252دستگاه,در,سامانه,ثبت,حقوق,مدیران,وارد,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سازمان اداری و استخدامی کشور در پی درج خبری با عنوان «دولت در نحوه ثبت حقوق مدیران تخلف کرده است» جوابیه‌ای منتشر کرد که متن این جوابیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

باسلام و احترام؛

در پی درج مطلبی با عنوان « دولت در نحوه ثبت حقوق مدیران تخلف کرده است» از سوی آن خبرگزاری در تاریخ 26/9/1397 و به موجب ماده ۲۳ قانون مطبوعات نسبت به درج جوابیه اقدام فرمایید.

در اجرای ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، این سازمان نسبت به بسترسازی و راه اندازی سامانه متمرکز ثبت حقوق و مزایا اقدام و طی بخشنامه شماره ۶۶۱۱۱ مورخ 18/2/1397  دستورالعمل نحوه ورود و ثبت اطلاعات اقلام پرداختی کارکنان به دستگاه‌های اجرایی مشمول ابلاغ و درخواست گردید نسبت به ورود و تکمیل اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه اقدام و اطلاعات مزبور را در سامانه این سازمان نیز بارگذاری نمایند. متعاقب آن نیز طی بخشنامه شماره ۳۳۶۵۶۶ مورخ 2/7/97 درخواست گردید ضمن تعبیه گزینه مشاهده پرداختی‌های مدیران در سامانه خود در ورود و تکمیل اطلاعات اهتمام تا مقدمات ایجاد دسترسی برای دستگاه‌های نظارتی و عموم مردم فراهم گردد. همچنین طی مصوبه شماره ۹۹۱۴۵/ت۵۲۲۳هـ مورخ 28/7/97 هیأت محترم وزیران کلیه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرده براساس ترتیباتی که این سازمان مشخص نموده است، نسبت به ثبت اطلاعات پرداخ‌ های مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان خود در سامانه اقدام نمایند. بدیهی است به مجرد تکمیل اطلاعات از سوی کلیه دستگاه‌های مشمول ماده ۲۹ (از جمله دستگاه‌های خارج از قوه مجریه همانند بخش اعظم قوه قضاییه، نهادهای خارج از قوای سه گانه و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) امکان دسترسی عمومی برای مشاهده اقلام مربوط به حقوق و مزایای مندرج در سامانه عملیاتی خواهد شد. ضمنا تاکنون اطلاعات مربوط به ۲۵۲ دستگاه از مجموعه‌های تابعه دولت (قوه مجریه)، ستاد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و برخی از ادارات کل دادگستری استان‌ها و سازمان تبلیغات اسلامی و برخی واحدهای استانی تابعه در سامانه وارد شده است و پیگیری برای ثبت اطلاعات سایر دستگاه‌ها ادامه دارد.

خاطر نشان می سازد در رابطه با ایراد وارده از سوی هیأت تطبیق و بررسی مصوبات با قوانین و مقررات عمومی کشور، به بند (۲) مصوبه مذکور، با توجه به قابلیت سامانه برای اعلام عمومی کلیه سطوح مدیریت مشکل خاصی در رابطه با درج اطلاعات مدیران پایین‌تر از سطح مدیرکل وجود نداشته و طبق نظر ابلاغی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی اقدام خواهد شد.

محمد آقاجانی رونقی رئیس امور حوزه ریاست، روابط عمومی و بین‌الملل

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet