هدر موبایل
1397/10/11 07:24:00
سرویس فرهنگی
محمدی:

بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است ترک تحصیل دانش آموزان آسیب های اجتماعی فراوانی را به دنبال خواهد داشت.
بالا رفتن آمار بزهکاری در کشور ماحصل ترک تحصیل در نظام آموزشی عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است ترک تحصیل دانش آموزان آسیب های اجتماعی فراوانی را به دنبال خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105133881201.jpg بالا,رفتن,آمار,بزهکاری,در,کشور,ماحصل,ترک,تحصیل,در,نظام,آموزشی Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص عوامل ترک تحصیل دانش آموزان در دوران ابتدایی  گفت: بر اساس قانون اساسی آموزش های عمومی رایگان است و دولت موظف است که شرایط آموزش عمومی رایگان را در سراسر کشور فراهم کند البته فراهم کردن شرایط مستلزم اقداماتی است که باید دولت آنها را انجام دهد.

ترک تحصیل در دوران ابتدایی بسیار ناگوار است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی افزود: متاسفانه با توجه به معضلات اجتماعی، شرایط بد اقتصادی و آسیب های اجتماعی موجود در کشور، ترک تحصیل در کشور علی الخصوص در دوره ابتدایی تبدیل به معضلی حاد شده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: ترک تحصیل در بین کودکان و نوجوانان امری است که باید فکری برای آن کرد زیرا آثار و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای کشور و افراد ترک تحصیل کرده بوجود می آورد و آسیب های اجتماعی و مفسده های بسیاری در کشور ایجاد می کند.

اگر ترک تحصیل صورت گیرد،  به تبع آن معضلات و آسیب های اجتماعی بدنبال خواهد داشت

وی اظهار کرد: با نگاهی اجمالی به آمار بزهکاری و بزهکاران در کشور می توان دریافت اغلب کسانی که در بزهکاری گرفتار شدند، اغلب کسانی هستند که در دوران کودکی و نوجوانی ترک تحصیل کرده و  متاسفانه خلافکار شده اند. تا زمانی که افراد تحت تحصیل قرار دارند، از جانب خانواده و متولیان آموزشی کنترل می شوند؛ بنابراین اگر ترک تحصیل صورت گیرد، این کنترل از بین می رود و به تبع آن معضلات و آسیب های اجتماعی بدنبال خواهد داشت.

آموزش و پرورش شرایط تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی را فراهم کرده است

محمدی گفت: آموزش و پرورش در کشور به نوبه خود شرایط آموزشی برای تحصیل برای افراد ایجاد می کند، اما شرایط اقتصادی خانواده ها و هم چنین شرایط اجتماعی خانواده ها در امر ترک تحصیل دخیل است و نمی توان آموزش و پرورش را دخیل کرد زیرا در برخی از خانواده ها امر طلاق، بیکاری نان آور خانواده و هم چنین عدم تمایل برخی از خانواده ها به تحصیل فرزندانشان در بروز ترک تحصیل دخیل است که باید برای این امر فکری کرده و این خانواده ها شناسایی شوند تا با انجام امور روانشناسی و روان شناختی از امر ترک تحصیل جلوگیری صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بطور قطع با متوقف شدن امر ترک تحصیل، آمار بزه کاری و آسیب های اجتماعی در کشور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد و برای این امر تمام دستگاه های متولی امر از جمله دولت، آموزش و پرورش وظیفه سنگینی دارند که باید با همکاری یک دیگر از معضل ترک تحصیل در کشور جلوگیری صورت گیرد./

خبرنگار علیرضا خادمی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet