شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/14 09:49:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با هیئت اقتصادی نفت ‌و گاز چین :

تهران از مشارکت اقتصادی کشورهای دوست استقبال می کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ثبات و امنیت موجود درایران فرصت مناسبی را به‌طرفهای خارجی‌ برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی بویژه نفت و گاز می‌بخشد و در این خصوص تهران از مشارکت اقتصادی کشورهای دوست همچون چین استقبال می کند .

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ثبات و امنیت موجود درایران فرصت مناسبی را به‌طرفهای خارجی‌ برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی بویژه نفت و گاز می‌بخشد و در این خصوص تهران از مشارکت اقتصادی کشورهای دوست همچون چین استقبال می کند .

به گزارش خانه ملت، "علاء‌الدین بروجردی" که در دیدار با یک هیئت اقتصادی بخش نفت‌و گاز چین سخن می گفت، وجود اصل ‪ ۴۴قانون اساسی را زمینه‌ساز فرصت مناسب برای مشارکت بخش‌های خصوصی خارجی و داخلی در پروژه‌های اقتصادی کشور دانست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های قانونی در ایران برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش‌های مختلف اقتصادی، بر حمایت مجلس شورای اسلامی از اجرایی شدن اصل ‪ ۴۴که مورد توصیه موکد مقام معظم رهبری نیز هست، تاکید کرد.

در این دیدار همچنین "سیدمحسن یحیوی" نایب‌رئیس کمیسیون‌انرژی مجلس نیز بااشاره به‌اهتمام مجلس‌شورای‌اسلامی به موضوع تحقق مفاد اصل ‪ ۴۴قانون اساسی، از آمادگی کمیسیون‌انرژی مجلس برای تسهیل روند مشارکت طرفهای خصوصی در امر سرمایه‌گذاری نفت و گاز کشور خبر داد.

یحیوی خاطرنشان‌کرد: محدودیتی برای‌فعالیت قانونی‌ طرف‌های چینی ‌در پروژه‌های مشترک اقتصادی وجود ندارد.

در این دیدار همچنین "سونگ لی خه" رئیس هیات مدیره شرکت نفت و گاز "پان سینوی" چین ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و با ثبات در منطقه و جهان دانست و با تاکید بر وجود فرصت‌های کم نظیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری در زمینه نفت و گاز در کشورمان، از علاقه شرکت متبوعش که از حمایت رهبران سیاسی واقتصادی چین نیز برخوردار است، برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در پروژه‌های مربوط خبر داد.

وی گفت: استقبال طرفهای چینی از پروژه‌های بزرگ اقتصادی ایران نشان دهنده ثبات، امنیت و بالندگی جمهوری اسلامی ایران است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet