هدر موبایل
1397/10/12 14:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ساعی:

طرح کودک همسری باید با تفکیک سنت های بومی ، مناطق و موارد خاص مورد بازبینی قرار گیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که ازدواج در سنین پایین در برخی نقاط کشور و به ویژه برخی روستاها، جزو سنت‎های بومی آن منطقه و امری طبیعی است، ادامه داد: معتقد هستم طرح ممنوعیت ازدواج کودکان باید با تفکیک این مناطق و موارد خاص، مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار بگیرد.
طرح کودک همسری باید با تفکیک سنت های بومی ، مناطق و موارد خاص مورد بازبینی قرار گیرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که ازدواج در سنین پایین در برخی نقاط کشور و به ویژه برخی روستاها، جزو سنت‎های بومی آن منطقه و امری طبیعی است، ادامه داد: معتقد هستم طرح ممنوعیت ازدواج کودکان باید با تفکیک این مناطق و موارد خاص، مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810104156700956.jpg طرح,کودک,همسری,باید,با,تفکیک,سنت,های,بومی,،,مناطق,و,موارد,خاص,مورد,بازبینی,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ممنوعیت ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال نیاز به بررسی بیشتر دارد.

بیشتر بخوانید:

وی اظهار کرد: کمیسیون اجتماعی و کمیته زنان، جوانان و خانواده به بحث تسهیل ازدواج جوانان و همچنین مشکلات موجود در خصوص ازدواج زودهنگام یا دیرهنگام جوانان حساسیت ویژه ای دارد و امورات مربوط به این موارد را از مسئولان مربوطه پیگیری می‌کند.

وی گفت: مسائل مربوط به جوانان و به ویژه بحث ازدواج باید در اولویت امور دولت و مجلس باشد و باید زمینه برای ازدواج به هنگام جوانان فراهم باشد.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه هم ازدواج زودهنگام و هم ازدواج دیرهنگام برای جوانان مشکل آفرین هست، گفت: آمار نشان می‎دهد که ازدواج کودکان در برخی نقاط کشور، بیشتر از سایر جاهاست، از این رو تصمیم گرفته شد تا با ارائه طرحی، ازدواج برای دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۶ سال، ممنوع شود.

وی افزود: این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد، اما به تصویب کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس نرسید که البته دلیلشان هم این بود که طرح ارائه شده، یک طرح کلی است و نمی‎توان از آن به عنوان نسخه‎ای واحد برای کل نقاط کشور استفاده کرد. 

اظهارات مخالفان این طرح را در زیر بخوانید:

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که ازدواج در سنین پایین در برخی نقاط کشور و به ویژه برخی روستاها، جزو سنت‎های بومی آن منطقه و امری طبیعی است، ادامه داد: معتقد هستم طرح ممنوعیت ازدواج کودکان باید با تفکیک این مناطق و موارد خاص، مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار بگیرد.  

به گزارش ایسنا ساعی خاطرنشان کرد: در طرح ممنوعیت ازدواج کودکان، بیشتر کودکانی مد نظر ما هستند که به دلیل فقر اقتصادی و یا از روی اجبار خانواده، تن به ازدواج داده و مجبور به ازدواج با کسانی شده‎اند که چندین سال از خودشان بزرگ‎تر هستند و این نیز آنان را از ادامه تحصیل و پیشرفت باز داشته و به دلیل عدم رشد کافی عقلی و جسمی، در سنین بسیار پایین، طلاق گرفته یا بیوه شده‌اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet