خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1397/10/12 14:52:48
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی تاکید کرد:

سیاست تاجرمنشانه ترامپ با کردهای سوریه/ بهترین راه برای کردها مذاکره با دولت قانونی دمشق است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که ترامپ کاسب کارانه و سیاست تاجرمنشانه در منطقه رفتار می کند و همیشه از حرکت های تجزیه طلبانه کشورهای منطقه استقبال می کند.
سیاست تاجرمنشانه ترامپ با کردهای سوریه/ بهترین راه برای کردها مذاکره با دولت قانونی دمشق است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که ترامپ کاسب کارانه و سیاست تاجرمنشانه در منطقه رفتار می کند و همیشه از حرکت های تجزیه طلبانه کشورهای منطقه استقبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg سیاست,تاجرمنشانه,ترامپ,با,کردهای,سوریه/,بهترین,راه,برای,کردها,مذاکره,با,دولت,قانونی,دمشق,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع خروج نظامیان آمریکایی از سوریه گفت:ترامپ به نوعی  از کردهای سوریه استفاده ابزاری کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی به این طریق که به کُردهای سوریه سلاح های ویژه داده بودند و قول هایی درباره خودمختاری و استقلال داده بودند؛در عین حالی که همان زمان کردهای عراق با داعش درگیر بودند،به قول آقای بارزانی اگر جمهوری اسلامی نبود داعش همه ی اربیل و سلیمانیه را اشغال کرده بود و بلایی که در شهرهایی مانند سنجار و شهرهای دیگر مثل آن ها آورده بود،آنجا هم همین کار را می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

کردها و دولت سوریه در موضعی واحد خواهان اخراج ترکیه و آمریکا از خاک سوریه هستند

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به رفتار آمریکا درباره کردهای سوریه ،مطرح کرد:در عین حال  ترامپ کاسبکارانه و سیاست تاجرمنشانه در منطقه رفتار می کند و از حرکت های تجزیه طلبانه کشورهای  خصوصا کشورهای منطقه استقبال می کند.

بهترین راه برای کردهای سوریه  مذاکره با دولت قانونی دمشق است

جمالی معتقد است؛ نه جمهوری اسلامی موافق با تجزیه سوریه است و نه ترکیه به عنوان همسایه بسیار مهم شمالی سوریه اجازه تحرکات این چنینی را به کردها می دهد.همین حرکتی که الان کردها انجام می دهند، به دولت قانونی و مرکزی سوریه رو می کنند و با آنها وارد مذاکره شدند؛برای اینکه بتوانند هماهنگی های آتی را ایجاد کنند،به نظر ما بهترین راه است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کردها اصلا نباید به آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای مانند عربستان و بحرین اعتمادی داشته باشند؛تصریح کرد:چرا که کردهای منطقه همیشه از استفاده ابزاری که قدرت های منطقه و یا فرامنطقه ای از آنها کردند،آسیب دیده اند؛کردها همیشه در محدوده کشورهایشان نیروهای تاثیرگذاری بوده و بایستی که نقش مثبت خود را در آینده سوریه و عراق ایفا کنند؛احساس من این است که دولت دمشق از کردها استقبال خواهد کرد و جمهوری اسلامی هم همیشه از انسجام کشورها استقبال  می کند.

به گزارش خانه ملت؛آمریکا در شهر عفرین، منطقه جرابلس و شرق فرات بدون توجه به آرمان، اهداف و امنیت کردهای سوری آنان را رها کرد و نظامیان خود را از این مناطق خارج ساخت، به‌هرحال، این اقدام کاخ سفید در خروج نظامیان آمریکایی از سوریه ثابت کرد که واشنگتن نگاه راهبردی به تحولات غرب آسیا به‌ویژه کردهای این منطقه ندارد زیرا آمریکا طی 15 ماه اخیر در 4 مقطع زمانی و 4 مرتبه را رها کرد و تنها گذاشت که اولین آن در همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق در 25 سپتامبر 2017 بود. دوم، عملیات نیروهای نظامی عراق در کرکوک و تصرف این شهر در 16 اکتبر 2017، سوم، عملیات ارتش ترکیه که به اشغال شهر عفرین سوریه منجر شد و آخرین آن، خروج نظامیان آمریکایی از شرق فرات است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet