انتخابات ریاست جمهوری
1397/10/12 12:43:18
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

ملت کرد سوریه باید به دامان کشورشان بازگردند

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:قطعا کردها در سوریه با حکومت مرکزی در سایه قانون اساسی خودشان مذاکره کرده،جایگاهشان را تعریف می‌کنند؛همانطور که در عراق این مهم انجام شده است.
ملت کرد سوریه باید به دامان کشورشان بازگردند عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:قطعا کردها در سوریه با حکومت مرکزی در سایه قانون اساسی خودشان مذاکره کرده،جایگاهشان را تعریف می‌کنند؛همانطور که در عراق این مهم انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg ملت,کرد,سوریه,باید,به,دامان,کشورشان,بازگردند Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع رفتار  ترامپ با کُردهای سوریه خروج نیروهای آمریکایی از خاک سوریه،گفت:کردهای ساکن سوریه جزئی از ملت سوریه محسوب می شوند. 

ملتکُرد در سوریه باید به دامان کشورشان بازگردند

نماینده مردم ورامین ،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود:در این ایام فعالیت گروه تروریستی داعش که خسارات جانی زیادی هم به ملت سوریه وارد کرد؛کردها واقعا مظلوم واقع شدند. قتل‌ عام های گسترده‌ای در آنجا صورت گرفت و حالا که داعش ریشه کن شده است و جرثومه آن به هم زده شد؛ملت کرد در سوریه باید به دامان سوریه برگردند.

بیشتر بخوانید:

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی با هرنوع تجزیه گرایی،انفکاک سوریه و لطمه زدن به وحدت سرزمینی آن به شدت مخالف است، تاکیدکرد: ملت سوریه همین‌ها هستند و باید با هم متحد باشند و این منوط است به اینکه کشور و دولت های خارجی در امور این سرزمین ها دخالت نکنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است؛عدم دخالت قدرت ها و کشورهای دیگر در امور داخلی سوریه از اولویت های همپیمانان سوریه است و معتقدیم که گفتگوی سوری-سوری می تواند مشکلات داخلی این کشور را حل کند.

وحدت ملی و انسجام سرزمینی سوریه اولویت اصلی جمهوری اسلامی است

نقوی حسینی با اشاره به این موضوع که کشورها باید از دخالت کنار بکشند و به امور کردها در سوریه کاری نداشته باشند، مطرح کرد:اینکه یک روز آمریکایی‌ها می‌آیند پشتیبانی خود را اعلام می کنند؛یک روز ترکیه می آید دخالت می کند و یک روز پشت آنها را خالی کرده و آنها را تنها می‌گذارند؛این راه زندگی مسالمت‌آمیز کردها در سوریه نیست. 

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه وحدت ملی و انسجام سرزمینی سوریه اولویت اصلی جمهوری اسلامی است،تصریح کرد:قطعا کردها در سوریه با حکومت مرکزی می‌نشینند در سایه قانون اساسی خودشان،جایگاه خودشان را تعریف می‌کنند؛همانطور که در عراق الان انجام شده است.

به گزارش خانه ملت؛ دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه نشان می‌دهد که آمریکا هیچ عقد اخوتی با کُردها نبسته و تا زمانی که به آنان نیاز داشت و از کُردها به‌عنوان پیاده‌نظام در مبارزه با داعش استفاده کرد، آمریکایی‌ها کردها را آموزش و تسلیحات در اختیارشان قرار دادند و از آنان حمایت کردند، همین‌که احساس کردند مبارزه با داعش در سوریه تمام شده، کردها را رها کردند و تصمیم به خروج از سوریه گرفتند.

با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، کُردهای این کشور در شرایط حساسی قرار گرفتند. ارتش سوریه برای دفاع از آنان در برابر تهدیدات نظامی ترکیه وارد منبج شد، با وجود این، سایه تهدیدات مزبور از سر کُردها کم نشده است و سرنوشت سیاسی امنیتی آنان چندان شفاف نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet