خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/07/05 10:08:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد از سوی نمایندگان مجلس اعلام کرد:

برنامه ‌صلح‌آمیز هسته‌‌ای ایران‌ برگشت‌ناپذیر است

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس با حمایت از برنامه صلح‌آمیز هسته‌‌ای، این راه را غیرقابل برگشت می‌دانند، خاطرنشان کرد: با مذاکرات هدفمند و چارچوب‌دار براساس بسته پیشنهادی ایران مسائل هسته‌ای حل و فصل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمد‌حسن ابوترابی‌فرد" که ریاست جلسه علنی روز یکشنبه را بر عهده داشت، با اشاره به فرار سیدن  هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان گفت: سالروز آفرینش مقاومت، ایستادگی و پیروزی ملت بزرگوار ایران که نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج، نیرو‌های انتظامی و امنیتی باعث خلق زیبا‌ترین برگ این تاریخ انقلاب شدند را تبریک می گوییم.

وی افزود: روز شکست حصر آبادان که اولین عملیات مشترک ارتش، سپاه، بسیج و هوانیوز در عملیات ثامن‌‌الائمه و مرحله‌ای نوین در جنگ تحمیلی است، زمینه حذف تفکر یأس آفرین برآمده از اندیشه لیبرالیسم مملکت را کنار زد و توان نیروهای داخلی از دفاع از تمامیت ارضی را به ثبت رساند.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به خطبه مقام معظم رهبری در نماز پرشکوه عید ‌سعید فطر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با تقبیح برخی رفتارهای غلط رسانه‌ها در ترویج تهمت و افترا به افراد و تاکید بر اینکه گناه نسبت‌دادن به نظام سنگین‌تر از گناه نسبت دادن به اشخاص است، تاکید فرموده‌اند نباید کسی کل نظام را به اموری که شایسته نیست متهم کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با اشاره به بد‌دلی رسانه‌های بیگانه به مسائل ایران تاکید داشتند نباید حرف‌ رسانه‌های مغرض را به بهانه ایجاد شفافیت پخش کرد و به دیگران تهمت خیانت و خطا زد چرا که این شفافیت نیست.

ابوترابی فرد ابراز امیدواری کرد با رهنمودهای راه‌گشا و عزت‌بخش رهبر معظم انقلاب و با سیاست دفع حداقلی و جذب حداکثری مسیر عزت و انسجام صفوف به هم فشرده مردم با عزم استوار پیگیری کنیم و از رهنمودهای وحدت آفرین رهبر انقلاب عرصه امروز را مانند دفاع مقدس به سکوی پرش نظام به افق بلند هموار سازیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به حوادث تروریستی اخیر کردستان اشاره و اقدام وحشیانه کوردلان و تروریست‌های مزدور بیگانه در ترور دو قاضی و به شهادت رساندن شخصیت‌های برجسته و روحانیون اهل سنت این استان را محکوم کرد.

وی همچنین با تسلیت گفتن از سوی نمایندگان مجلس  به خانواده‌های گران‌قدر این شهیدان و آحاد مردم استان کردستان و نمایندگان این خطه شهید پرور و همیشه افتخار‌آفرین، و از مسئولین انتظامی به طور جدی خواست که هر چه سریع‌تر نسبت به شناسایی این جنایت و مجازات آنها اقدام کنند.

ابوترابی فرد تاکید کرد: نیروی انتظامی از تمام ظرفیت و توان خود برای ارتقاء سطح امنیت در کردستان مقاوم باید استفاده کند چراکه در طول دفاع مقدس این شهر نقش مهمی در دفاع از تمامیت ارضی داشته و در سفر مقام معظم رهبری اوج عشق خود به ولایت را به نمایش گذاشته‌اند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن تبریک به موفقیت اخیر دانشمندان هسته‌ای کشور در راه‌اندازی دومین پایگاه غنی‌سازی اورانیوم، ‌این موفقیت را نشان‌دهنده توان نظام در این فناوری پیچیده دانست.

وی همچنین اعلام کرد: در مقوله انرژی هسته‌ای سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران پایداری در جهت رسیدن به سطح کاملی از دانش هسته‌ای برای ملت ایران است لذا با پذیرش نظارت کامل آژانس بین‌المللی در این راستا گام‌های برداشته و خواهیم برداشت.

ابوترابی فرد با اشاره به عملکرد برخی از رسانه‌ها در این مورد خاطرنشان ساخت: آنچه در روزهای اخیر در عرصه رسانه اتفاق افتاد یک نوع غوغا سالاری و شانتاژ بود؛ جمهوری اسلامی ایران نیازی به مخفی‌کاری نداشته و دکترین امنیت ملی ما داشتن صلاح هسته‌ای نیست و براساس فتوای مقام معظم رهبری آن را حرام روشن می‌دانیم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس موازین NPT مرکز غنی‌سازی جدید را به آژانس اعلام کرده و همانطور که مسئولان امر توضیح دادند در این مرکز هیچ گونه کار غنی‌سازی و تزریق گاز تاکنون اتفاق نیفتاده و براساس ضوابط آژانس قبل از رسیدن مهلت قانونی مراتب را به اطلاع آژانس رسانده‌ایم.

ابوترابی خاطر نشان کرد: نمایندگان با حمایت از برنامه صلح‌آمیز هسته‌‌ای، این راه را غیرقابل برگشت می‌دانند و با مذاکرات هدفمند و چارچوب‌دار براساس بسته پیشنهادی ایران مسائل هسته‌ای حل و فصل خواهد شد و به کشورهای غربی توصیه می‌کنیم به جای غوغا‌سالاری بهتر است به خواسته ملی ملت ایران تن در دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet