هدر موبایل
1397/10/12 10:55:04
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس:

نقص قانون هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها باعث مشکلاتی در بررسی صلاحیت‌ها شده است/ ضرورت تعریف عوامل اجرایی برای هیأت

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: نظر کمیسیون اصل نود بر اصلاح قانون هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و تعیین عوامل اجرایی برای این هیأت است.
نقص قانون هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها باعث مشکلاتی در بررسی صلاحیت‌ها شده است/ ضرورت تعریف عوامل اجرایی برای هیأت نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: نظر کمیسیون اصل نود بر اصلاح قانون هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و تعیین عوامل اجرایی برای این هیأت است. https://cdn.icana.ir/d/019/43573.jpg نقص,قانون,هیأت,مرکزی,نظارت,بر,انتخابات,شوراها,باعث,مشکلاتی,در,بررسی,صلاحیت‌ها,شده,است/,ضرورت,تعریف,عوامل,اجرایی,برای,هیأت Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح نشست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی که عصر روز گذشته(سه شنبه، 11 دی ماه) برای رسیدگی به شکایت تعدادی از نمایندگان درباره نحوه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، گفت: تعدادی از نمایندگان درباره نحوه برگزاری انتخابات شوراها و نحوه نظارت هیأت مرکزی نظارت شکایت داشتند که به کمیسیون اصل نود مجلس ارجاع دادند.

نبود عوامل اجرایی برای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوارها باعث مشکلاتی شده است

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه گزارش کمیسیون اصل نود این نتیجه را در بر داشت که قانون هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نقایصی دارد، عنوان کرد: مجلس باید این نواقص را اصلاح کند.

وی افزود: از سوی دیگر هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها عوامل اجرایی ندارد در نتیجه کار آن بسیار سخت بوده و با توجه به گستردگی کار انتخابات در شهرها و روستاها باید نواقص قانونی آن برطرف شده و تعریفی برای عوامل اجرایی صورت گیرد.

امیرحسنخانی در ادامه با اشاره به بحث و بررسی درباره این موضوع در کمیسیون اظهار داشت: در حال حاضر گزارشی از نتیجه بررسی ها تهیه شده که بعد از نهایی شدن باید برای قرائت شدن آن در صحن علنی رأی گیری صورت گیرد.

معیارها برای بررسی صلاحیت کاندیداها باید شفاف شود

وی ادامه داد: قانون ضابطه مندی درباره نحوه برگزاری انتخابات شوراها وجود ندارد و رفتار سلیقه ای بسیاری را شاهد هستیم لذا باید با اصلاح قانون معیارها به خصوص برای بررسی صلاحیت ها شفاف تر شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین قرار است کمیسیون درباره مصادیقی که نمایندگان به صورت جداگانه به کمیسیون شکایت کرده اند نیز بررسی صورت گیرد که یا موضوع حل می شود و یا در صورت نیاز به قوه قضاییه می رود./

خبرنگار؛ فائزه ظهیری

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet