حلول ماه ربیع الاول
1397/10/14 19:01:33
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

دیگر آبرویی برای مجامع حقوق بشر در موضوع یمن نمانده است/ رژیم کودک کش صهیونیستی الگوی آل سعود

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:نشست استکهلم تا الان هیچ ثمری نداشته است و باید سازمان های حقوق بشری به طور جدی به موضوع جنایات در یمن ورودکنند.
دیگر آبرویی برای مجامع حقوق بشر در موضوع یمن نمانده است/ رژیم کودک کش صهیونیستی الگوی آل سعود نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:نشست استکهلم تا الان هیچ ثمری نداشته است و باید سازمان های حقوق بشری به طور جدی به موضوع جنایات در یمن ورودکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102036539557.jpg دیگر,آبرویی,برای,مجامع,حقوق,بشر,در,موضوع,یمن,نمانده,است/,رژیم,کودک,کش,صهیونیستی,الگوی,آل,سعود Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به موضوع نقض آتش بس ائتلاف سعودی در یمن،گفت:با توجه به نقض آتش بس از سوی نیروهای ائتلاف سعودی در یمن یک اتفاق تلخ انسانی دارد رخ می دهد.

یک اتفاق تلخ انسانی در یمن در حال وقوع است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واقعا جمهوری اسلامی قصد دخالت در اوضاع کشور یمن را ندارد،مطرح کرد:ما قصد دخالت در اوضاع یمن را نداریم؛ولی بالاخره جوامع جهانی به چه دلیل در مقابل عربستان سعودی سکوت کرده‌اند و عربستان چرا این همه معاهده های جنگی را نقض می کند؟

وی بااشاره به تصاویر جنایات آل سعود در یمن  در شبکه های مجازی تاکید کرد:صحنه هایی را در فضای مجازی می‌بینیم از کشته شدن کودکانی که هیچ تقصیری در این جنگ ندارند ،نه در به وجود آمدن جنگ و نه در اختتامه آن نقشی ندارند،این تصاویر دل هر بیننده ای را به درد می آورد.

بیشتر بخوانید:

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا حقوق بشر سازمان ملل در موضوع حقوق بشر سکوت می کند و چرا دنیا سکوت کرده است؟چرا جوامع بشری سکوت کرده اند،تاکید کرد:اگر بر فرض مثال اتفاقی که در مورد روز روزنامه نگار منتقد سعودی افتاد و یا اتفاقاتی که در مورد یمن افتاد؛اگر ایران آن را مرتکب می شد که هیچ وقت نخواهد شد؛واقعا این جوامع همین طور سکوت می کردند؟

دیگر آبرویی برای مجامع حقوق بشر نمانده است

جعفرزاده معتقد است؛دیگر آبرویی برای مجامع حقوق بشر نمانده است؛هرچه سریعتر باید به موضوع نقض آتش بس در یمن ورود کنند و دولت قصاب و کودک کش  سعودی که ظاهراً الگویشان هم صهیونیست‌ها هستند را باید به سر جای خودشان بنشانند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به نقض بیش از 800 بار آتش بس توسط نیروهای ائتلاف سعودی در الحدیده  اظهار کرد:بعد از این توافقنامه آتش بس  می‌بینیم که در یک روز چندین بار در یمن بمباران انجام می شود و این همان  آتش بسی است که در خود سازمان ملل هم به ثبت رسیده؛ البته ادعای یمن در موضوع نقض آتش بس چند هزار است؛اما آنها این تعداد را پذیرفته اند،در صورتی که ادعای دولت یمن درست است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به اینکه نشست استکهلم در موضوع یمن،گویی هیچ ثمری نداشته است؛ تصریح کرد:تا الان این نشست ها ثمری نداشته است، فکر می‌کنم باید سازمان های حقوق بشری به طور جدی به موضوع جنایات در یمن ورودکنند؛چرا که این موضوع بسیار طولانی شده است.

به گزارش خانه ملت؛ سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری درباره نقض آتش بس در الحدیده و آمارهای سال 2018 در همه جبهه ها گفت: تا نیمه شب گذشته، موارد نقض آتش بس الحدیده توسط دشمن بیش از 800 بار بود.  نقض آتش بس توسط متجاوزان گواهی بر جدی نبودن آنها در پایبندی به توافق آتش بس است. برخی طرف ها هستند که بدون تردید،نمی خواهند تجاوزهای دشمن متوقف شود و به دنبال راهی برای به شکست کشاندن توافق الحدیده هستند. 
وی افزود:توافق آتش بس آزمونی است تا همگان بدانند چه کسی به پایان دادن به رنج های ملت یمن اهمیت می دهد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet