هدر موبایل
1397/10/16 19:46:20
سرویس فرهنگی
مسعودی:

انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از دلایل حفاظت از ایران و انقلاب ، فرهنگ شهادت‌طلبی و مبارزه با ظلم و ستم است و تا زمانی که این فرهنگ در جامعه وجود دارد، هیچ ابرقدرتی به فکرش نمی‌رسد که با ایران و انقلاب درگیر شود.
انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از دلایل حفاظت از ایران و انقلاب ، فرهنگ شهادت‌طلبی و مبارزه با ظلم و ستم است و تا زمانی که این فرهنگ در جامعه وجود دارد، هیچ ابرقدرتی به فکرش نمی‌رسد که با ایران و انقلاب درگیر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102287983118.jpg انقلاب,اسلامی,یک,انقلاب,فرهنگی,است Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره آموزش و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت گفت: انقلاب اسلامی یک انقلابی فرهنگی مبتنی بر فرهنگ غنی تشیع و اسلام است، همانطور که امام راحل گفتند "ما هر چه داریم از محرم و صفر است،" این درس را از عاشورا گرفتیم که زیر بار زور و ستم نرویم و آزاده باشیم؛ این آزادی یک افتخار بزرگی برای ملت ایران است و بر اساس داشتن این آزادگی و حریت انقلاب کرده و پیروز شدیم.

تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وجود دارد، هیچ ابرقدرتی به فکرش نمی‌رسد که با ایران و انقلاب درگیر شود.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس افزود: با توجه به جنگ 8 ساله‌ای که علیه ایران به راه انداختند، با شعار و درسی که از عاشورا گرفتیم و اینکه مرگ شرافتمندانه از زندگی نکبت بار بهتر است، برای اولین بار در طول تاریخ حتی یک وجب از خاک ایران را به دشمن ندادیم در حالی که در طول تاریخ پادشاهان مختلف، قسمت‌های بسیاری از کشور را از دست دادند به طوری که برخی از آن قسمت‌ها برای خود کشوری مستقل شده است.

فرهنگ شهادت طلبی و مبارزه با ظلم حفاظت از ایران را به همراه داشت

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یکی از دلایلی که باعث شد از ایران و سرزمینمان حفاظت کنیم همین فرهنگ شهادت طلبی و مبارزه با ظلم و ستم است تصریح کرد: بر این اساس باید این فرهنگ را که انقلاب با صدها و بیش از 200هزار شهید مقاوم شده و به پیروزی رسیده به درستی به فرزندانمان منتقل کنیم. تا زمانی که این فرهنگ در جامعه وجود دارد، هیچ ابرقدرتی به فکرش نمی‌رسد که با ایران و انقلاب درگیر شود.

وی ادامه داد: امام فرمودند با اینکه جنگ خسارات بسیاری به ایران تحمیل کرده و خانه‌ها، مراکز و زیر ساخت‌های بسیاری را از بین برده اما این مقاومت یک نعمت بزرگی است.

ساخت فیلم و انیمیشن از فرماندهان و رزمندگان برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی کشور در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در حال حاضر کودکان نسل چهارم انقلاب هستند ، چه برنامه‌هایی باید برای درک آنها از شرایط جنگ ساخته شود گفت: هر کدام از فرماندهان زمان جنگ که شاید سن و سال آنچنانی نداشتند و تجربه زیادی از جنگ نیز نداشتند، هر کدام از آنها به راحتی به عنوان یک قهرمان می‌تواند به نسل امروز معرفی شوند و برای هر کدام می‌توانیم یک فیلم سینمایی بسازیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: هر کدام از این قهرمانان و زندگی آنها می‌تواند برای نسل‌های آینده افتخار آفرین باشد.

وی اظهار داشت: کار دیگری که می‌توان در این راستا انجام داد این است که نسل جوان را به مکان‌ها و مناطق جنگی که وجود دارد، ببریم که یکی از این مکان‌ها  اردوی راهیان نور است تا آنها را با جنگ، آثار و خاطرات جنگ، اهمیت پایداری و رشادت‌هایی که ایثارگران افتخار آفرینی کردند آشنا کنیم.

وی در پاسخ به این که چگونه می‌توان از طریق تصویرسازی روی لباس و لوازم التحریر، نسل جوان را با فرماندهان و ایثارگران دفاع مقدس آشنا کرد تصریح کرد: ما الگوهایی داریم که در ابتدا باید از این الگوها فیلم، کارتن و انیمیشن ساخته شود؛ بسیاری از بچه ها با این کارتن‌ها و فیلم‌ها با این الگوها آشنا می‌شوند و بعد از این آشنایی، شوق و اشتیاق بچه‌ها به این افراد بیشتر می‌شود و می‌توانند الگوهای خوبی برای فرزندان باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet