هدر موبایل
1397/10/15 16:52:29
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

نظارت بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها بعد از چند حادثه دیگر باید اعمال شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حادثه تصادف سرویس دانش‌آموزان جنوب تهران، گفت: چند حادثه دیگر باید رخ دهد تا بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها نظارت اعمال شود؛ متأسفانه نظارت‌ها فقط معطوف به زمان عقد قرارداد است.
نظارت بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها بعد از چند حادثه دیگر باید اعمال شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حادثه تصادف سرویس دانش‌آموزان جنوب تهران، گفت: چند حادثه دیگر باید رخ دهد تا بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها نظارت اعمال شود؛ متأسفانه نظارت‌ها فقط معطوف به زمان عقد قرارداد است. https://cdn.icana.ir/d/019/57938.jpg نظارت,بر,سرویس,مدارس,و,دانشگاه‌ها,بعد,از,چند,حادثه,دیگر,باید,اعمال,شود Icana

فریده اولادقباد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حادثه تصادف سرویس ون دانش‌آموزان جنوب تهران با یک نیسان، گفت:متأسفانه مشابه این حادثه بارها اتفاق این درحالی است که در دستورالعمل ابلاغی از سوی آموزش و پرورش به مدارس برای عقد قرارداد با پیمانکاران سرویس مدارس مواردی همچون داشتن کارت سلامت راننده و معاینه فنی یک الزام برای سرویس مدارس به شمار می‌آید که باید رعایت شود و عملا این اتفاق رخ نمی‌دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به فرض دارا بودن شرایط برای عقد قرارداد نظارت‌ها بر شرکت‌های پیمانکاری سرویس مدارس قطع می‌شود و همین نبود نظارت منشأ اصلی حوادث سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها می‌‎شود.

حضور فریده اولاد قباد در غرفه خبرگزاری خانه ملت در نمایشگاه مطبوعات

 

موارد ایمنی در حادثه علوم تحقیقات فقط روی کاغذ بود

وی با یادآوری  حادثه دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، عنوان کرد: در این حادثه نیز با وجود صراحت آیین نامه در خصوص الزام به داشتن راننده به کارت سلامت و خودرو به معاینه فنی، اما این موارد به دلیل نبود نظارت رعایت نشد و راننده اتوبوس فاقد صلاحیت جسمی در این حادثه شناخته شد. در واقع در حادثه علوم تحقیقات تمامی موارد ایمنی فقط روی کاغذ آورده شده بود.

اولاد قباد تصریح کرد: ضرورت دارد آموزش و پرورش منطقه و مدیران مدارس نظارت جدی بر سرویس‎‌های مدارس داشته باشند که علاوه بر داشتن معاینه و کارت سلامت، موارد مهمی از جمله سلامت اخلاقی، رفتاری و روانی رانندگان نیز تحت نظارت باشد.

نظارت‌ها فقط معطوف به زمان عقد قرارداد است

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه نظارت‌ها بر سرویس مدارس و دانشگاه‌ها نباید فقط معطوف به زمان عقد قرارداد باشد، گفت:  همچنین واحد انجمن اولیا و مربیان نیز باید چارچوبی را برای نظارت بر سرویس‌های مدارس تعریف و این نظارت را اعمال کنند.

ضرورت برگزاری دوره آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس

وی پیشنهاد کرد که حتی در آغاز سال تحصیلی دوره‌ای توجیهی برای رانندگان سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها برگزار شود تا رانندگان نسبت به مفاد قرارداد و موارد ایمنی آگاهی داشته باشند و شاهد وقوع چنین مواردی تلخی نباشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: جان دانش آموزان و دانشجویان ما در اختیار این سرویس‌های مدارس و دانشگاه‌ها بوده و این منجربه از دست رفتن سرمایه‌های اجتماعی و علمی کشور می‎شود لذا نباید از کنار این موضوع به سادگی گذشت و این حوادث زنگ خطری جدی محسوب می‎‌شود.

به گزارش خانه ملت، لازم به ذکر است صبح امروز(شنبه 15 دی‌ماه) یک دستگاه ون و نیسان در تهران در محله خزانه بخارایی خروجی ترمینال جنوب تصادف و 5 مصدوم راهی بیمارستان شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet