پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/05 13:04:00
سرویس سیاسی
حدادعادل در جمع خبرنگاران:

جوسازی‌های کشورهای غربی تاثیری درفعالیت‌های قانونی ما ندارد

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت‌های جدید برای غنی‌سازی اورانیوم بخشی از همان فعالیت‌هایی قانونی و زیر نظر آژانس است، تاکید کرد: جوسازی‌های برخی کشورهای غربی تاثیری درفعالیت‌های قانونی ما نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامعلی حداد عادل" در حاشیه‌ مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران پارلمانی در پاسخ به سوالی در مورد مباحث مطرح شده در خصوص تاسیسات جدید غنی‌سازی ایران، گفت: ما غنی‌سازی را در چارچوب مقررات آژانس حق ملت ایران می‌دانیم و اصرار بر سر استفاده از این حق را جزیی از اصرار خود در حفظ استقلال کشور قلمداد می‌کنیم.

وی افزود: طبیعی است مادامی که ما در قالب قراردادهایمان با آژانس از این حق طبیعی استفاده کنیم، قدرت‌های سلطه‌گر حق مخالفت با استفاده از این حق مشروع را ندارند.

حداد عادل تصریح کرد: محل جدیدی که برای غنی‌سازی در نظر گرفته شده و فعالیت‌های تازه‌ای که شروع شده است بخشی از همان فعالیت‌هایی است که تاکنون بوده و همه‌ این فعالیت‌ها قانونی و زیر نظر آژانس است.

وی بابیان اینکه  جوسازی‌های برخی کشورهای غربی تاثیری در فعالیت‌های قانونی ایران نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: در گذشته نیز از این فضاسازی‌ها صورت گرفته که البته به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

حداد عادل در پاسخ به سوال مبنی بر نحوه‌ مواجهه‌ کشورهای غربی در اجلاس 1+5  با ایران اظهار داشت: بنده احتمال این‌که بین خود اعضای این گروه وحدت نظری نباشد را قوی می‌دانم.

وی خاطرنشان ساخت: چرا که کار ایران منطقی است و تصور هم می‌کنم که اتفاق تازه‌ای نیفتاده که بخواهند آن را بهانه قرار دهند.

حداد عادل اظهار داشت: آنها که به دنبال بهانه می‌گردند استدلالی ندارند که بتوانند با آن تاثیر تعیین‌کننده‌ای در فضای مذاکرات بگذارند.

حداد عادل به سوال خبرنگاری در مورد اظهارات رییس جمهور آمریکا مبنی بر تشدید تحریم‌ها علیه ایران پاسخ داد: ملت ایران نشان داده است که در استفاده از حق مشروع خود در غنی‌سازی اورانیوم به هیچوجه کوتاه نمی‌آید و این روش ما بوده و خواهد بود.

این نماینده‌ مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه روسیه اعلام کرده است که طرف 1+5 را می‌گیرد، تاکید کرد: این موضع‌گیری‌های پراکنده هیچ‌یک تاثیر نهایی ندارد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد توصیه‌های اخیر مقام معظم رهبری، عنوان کرد: تبعیت از قانون جاده‌ای است که ما را از تشنج می‌تواند حفظ کند و البته اطاعت از مقام معظم رهبری و فصل‌الخطاب دانستن سخنان ایشان راهی است که از ابتدای انقلاب بوده و وحدت را حفظ کرده و از این پس نیز ادامه دارد.

حدادعادل در پاسخ به این سوال که چرا برخی سخنان مقام معظم رهبری را به نفع خود مصادره کرده و آن را مستمسک ادامه‌ فعالیت‌های خود قرار می‌دهند، گفت: این نوع رفتارها همیشه از سوی هر دو طرف سیاسی بوده است و ممکن است از این پس نیز باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید آیا برای ریاست فراکسیون اصولگرایان مجلس کاندیدا نمی‌شوید؟ اظهار داشت: نمایندگان همیشه نسبت به من لطف داشته‌اند، اما من وظیفه‌ی خود را به شکل دیگری انجام خواهم داد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: حوادث قبل و بعد از انتخابات سبب شد فضای رسانه‌ای کشور از جمله صدا و سیما به اجبار به سمت و سوی دیگری کشیده شود.

وی افزود: حال که این موج گذشته باید به مسائل اساسی برگردیم؛ هم صدا و سیما و هم رسانه‌ها باید موضع اصلاح الگوی مصرف را در دستور قرار دهند، چرا که این مطلب به یکسال محدود نیست و رسانه‌ها برای دور کردن فضای جامعه از موضوعات تشنج‌برانگیز و تشنج‌زا باید به سمت موضوعات واقعی پیش روند تا مردم سودمندی این مسئله را احساس کنند.

وی در پایان سخنانش گفت: اگر این رسانه‌ها به این سمت و سو پیش روند قطعا اثرات مثبتی خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet