هدر اصلی
1397/10/16 18:12:56
سرویس فرهنگی
۴۰ سالگی انقلاب:

قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در حوزه سلامت قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت به طوری که اعزام هایی از جاهای دیگر انجام می شد اما اکنون صنعت توریسم درمانی به برکت جمهوری اسلامی ایجاد شده است
قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در حوزه سلامت قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت به طوری که اعزام هایی از جاهای دیگر انجام می شد اما اکنون صنعت توریسم درمانی به برکت جمهوری اسلامی ایجاد شده است https://cdn.icana.ir/d/019/201605109810058490.jpg قبل,از,انقلاب,نیروی,تخصصی,لازم,در,کشور,وجود,نداشت Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه اگر بخواهیم در حوزه های مختلف دستاوردهای انقلاب را بررسی و ارزیابی کنیم هیچ حوزه‌ای را پیدا نمی‌کنیم که در آن رشد، پیشرفت و توسعه نداشته باشیم، گفت: بسته به توانایی و ظرفیت‌های موجود در کشور و با توجه به وضعیتی که برخی مناطق داشتند پیشرفت‌های متفاوتی رخ داده است.

قبل از انقلاب تعداد محدودی رسانه وجود داشت اما امروز شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای، شبکه‌های اجتماعی و حتی نشریات و مجلات مختلف بسیاری وجود دارند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس افزود: اگر بخواهیم وضعیت برق‌رسانی را نسبت به گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم که بسیاری از نقاط کشور از نعمت برق بهره‌مند هستند در حالی که در گذشته اینگونه نبود. از نظر آب آشامیدنی بسیاری از روستاها و همه شهرها آب آشامیدنی سالم دارند که البته باز هم جای کار زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: در زمینه گاز رسانی شاید به تعداد انگشت‌شمار برخی از شهرها گاز داشتند اما امروز کاملا برعکس است به گونه‌ای که تعداد انگشت شماری از روستاها مشکل گاز دارند که با برنامه‌ریزی‌هایی که نظام جمهوری اسلامی دارد به زودی تمامی حوزه‌ها گازرسانی خواهند شد.

راه‌های مواصلاتی بعد از انقلاب توسعه پیدا کرد

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس با بیان اینکه در حوزه راه‌های مواصلاتی کشور قبل از انقلاب مشکلات بسیاری داشتیم تصریح کرد: راه‌های روستایی به گونه‌ای بود که اکثرا خاکی بود و یا اصلا راه وجود نداشت اما امروزه راه‌های مواصلاتی با ایجاد آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و 4 بانده کردن راه‌ها توسعه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن، تولیدات داخلی و به دست گرفتن بازار و صادرات و کمتر کردن واردات از دیگر کشورها پیشرفت‌های خوبی داشتیم؛ در حوزه علمی نیز بسیاری از نخبگانی که در حال حاضر در داخل و خارج از کشور حضور دارند، به ویژه در حوزه‌های پزشکی، دفاعی، سلول‌های بنیادی، بسیاری از فناوری‌ها و ... متخصص داریم که همگی از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در حوزه سلامت قبل از انقلاب نیروی تخصصی لازم در کشور وجود نداشت به طوری که اعزام‌هایی از کشورهای دیگر به ایران انجام می‌شد درحالی که اکنون از بسیاری از کشورهای خارجی در حوزه سلامت توریسم داریم.

وی اظهار داشت: در حوزه فرهنگی اگر بخواهم وضعیت رسانه‌ها را مثل بزنم می‌توان گفت قبل از انقلاب تعداد محدودی رسانه وجود داشت و آن نیز در اختیار افراد خاصی و برخی از شخصیت‌های حقوقی خاص بود اما امروز شبکه‌های تلویزیونی مختلف، شبکه‌های ماهواره‌ای، شبکه‌های اجتماعی و حتی نشریات و مجلات مختلف بسیاری وجود دارند که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

عضو فراکسیون تولید و اشتغالزایی مجلس تصریح کرد: مراکز فرهنگی و ورزشی شاید قبل از انقلاب در بسیاری از شهرها و روستاها نبود یا محدود بود اما در حال حاضر در اقصی نقاط کشور مراکز فرهنگی و ورزشی ایجاد شده و مردم از خدمات آن در نظام جمهوری اسلامی به خوبی بهره‌مند می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: امروز اگر به همه این دستاوردها افتخار می‌کنیم همه آنها را مدیون رهبری‌های عالمانه و داهیانه امام راحل (ره) و امروز مقام معظم رهبری و جانبازی‌ها و رشادت‌های ایثارگران و شهدای عزیز 8 سال دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم که در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی شهید شدند و خانواده‌های آنها هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet