هدر موبایل
1397/10/16 14:46:56
سرویس فرهنگی
ساداتی نژاد:

حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های دولتی حاشیه ساز خواهد شد

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های دولتی حاشیه ساز خواهد شد.
حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های دولتی حاشیه ساز خواهد شد عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های دولتی حاشیه ساز خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107595759781.jpg حذف,مراکز,پژوهشی,وابسته,به,دستگاه,های,دولتی,حاشیه,ساز,خواهد,شد Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص کاهش مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی که در لایحه بودجه سال 98 تقدیم مجلس شده، گفت:  مهم ترین بحث در مورد مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی ، کیفیت و قدرت این مراکز در جهت کمک به ارتقای سطح خدمات به مردم است که البته این امکان وجود دارد که به دلیل نبود کیفیت و قدرت لازم در برخی از این مراکز، دولت  خواستار حذف این مراکز باشد.

سید جواد ساداتی نژاد

لزوم اجتناب از سلیقه ای عمل کردن در خصوص مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های دولتی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی نباید سلیقه ای عمل کرد؛ چرا که دولت مراکز پژوهشی و دانشگاهی، در برخی از مراکز استانها و شهرستانها را با یکدیگر ادغام می کند و در برخی، منحل خواهد کرد که این روند مناسبی نیست.

اقدام دولت در خصوص حذف مراکز پژوهشی،بطور قطع حاشیه هایی را به دنبال خواهد داشت

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس  ادامه داد: اقدام اخیر دولت در خصوص حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی، بطور قطع حاشیههایی را به دنبال خواهد داشت؛ زیرا برخی از این مراکز در شهرستانها بصورت تخصصی وارد عمل شده و همچنین در حوزه اقتصاد مقاومتی بخوبی نقش ایفا می کنند، بنابراین نباید بصورت سلیقه ای برخورد شود و از قدرت این مراکز کاسته شود.

لزوم بررسی جداگانه در خصوص حذف مراکز پژوهشی بعد از اتمام بودجه سال 98

وی بیان کرد: در خصوص حذف مراکز پژوهشی دستگاه های اجرایی حساسیت هایی وجود دارد، بنابراین باید در کمیسیون تخصصی این موضوع بررسی و در صورت نیاز اصلاحات لازم بر روی آن رخ دهد و با اینکه این موضوع به صورت جداگانه بعد از تصویب لایحه بودجه سال 98 مورد بررسی قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شکل فعلی این بند از لایحه بودجه سال آینده، مورد موافقت بنده نیست، البته می توان با اصلاحاتی، به جای حذف مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی، آنها را قدرتمندتر و با کیفیت تر کرد./

خبرنگار علیرضا خادمی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet