ایام محرم 1398
1397/10/16 15:12:45
سرویس اجتماعی
علیجانی خبر داد:

برگزاری نشست مجمع نمایندگان تهران برای بررسی وضعیت بودجه پایتخت/ضرورت افزایش سهم تهران از مبلغ 50 هزار میلیارد مالیات در بودجه 98

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، از برگزاری نشست این مجمع با حضور استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران به منظور بررسی وضعیت اعتبارات تخصیص‌یافته به این استان در بودجه ۹۸ خبر داد.
برگزاری نشست مجمع نمایندگان تهران برای بررسی وضعیت بودجه پایتخت/ضرورت افزایش سهم تهران از مبلغ 50 هزار میلیارد مالیات در بودجه 98 دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، از برگزاری نشست این مجمع با حضور استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران به منظور بررسی وضعیت اعتبارات تخصیص‌یافته به این استان در بودجه 98 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg برگزاری,نشست,مجمع,نمایندگان,تهران,برای,بررسی,وضعیت,بودجه,پایتخت/ضرورت,افزایش,سهم,تهران,از,مبلغ,50,هزار,میلیارد,مالیات,در,بودجه,98 Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در تشریح جزییات نشست شب گذشته (شنبه 15 دی ماه) مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، گفت: این نشست با حضور استاندار تهران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و اعضای مجمع عمومی نمایندگان استان تهران برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست استاندار تهران به ارائه گزارش در مورد دغدغه‌های بودجه که در این حوزه وجود دارد و مواردی که تمایل دارند در بودجه 98 لحاظ شود، پرداخت و همچنین چالش‌های استان تهران که از اهمیت بسزایی برخوردار است مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اعضای مجمع نمایندگان تهران نیز نقطه نظراتی که در رابطه با موضوعات مختلف پایتخت داشتند، مطرح کردند، کما اینکه رفع آسیب‌های اجتماعی، ترمیم بافت‌های فرسوده، فاضلاب شمیرانات، وضعیت بیمارستان‌های تهران و نبود بیمارستان‌های دولتی در برخی شهرستان‌های این استان همچون پردیس، بهارستان و اسلامشهر از مهم‌ترین دغدغه‌های مطرح شده از سوی نمایندگان تهران بود.

 3 درصد از 50 هزار میلیارد مالیات وصولی تهران نصیب پایتخت می شود

علیجانی تاکید کرد: استان تهران بخش مهمی از مالیات کشور را تامین می‌کند، اما در پی این اقدام رقم بسیار محدودی به این شهر برمی‌گردد که در تلاش هستیم تا این عدد در بودجه 98 جبران شود.

وی در بیان جزییات نشست امروز (یکشنبه 16 دی ماه) کمیته راهبردی مجمع امید عنوان کرد: نشست امروز نیز در تکمیل نشست شب گذشته برگزار شدکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و جمعی از نمایندگان استان تهران در آن حضور داشتند و مواردی که باید در بودجه 98 در قالب پیشنهاد مطرح شود را مورد بررسی قرار دادند.

علیجانی با اشاره به مواردی که از سوی نمایندگان استان تهران برای درج در بودجه 98 پیشنهاد شده است، بیان کرد: تهران مبلغ 50 هزار میلیارد تومان از مالیات کشور را تامین می‌کند، اما تنها حدود 3 درصد از آن به این استان برمی‌گردد، بنابراین پیشنهاد شد که تدبیری برای برگشت مبلغ بیشتری از مالیات برای هزینه‌کرد در آن اندیشیده شود.

شاخص‌های فرهنگی-اجتماعی توسعه تهران از مناطق محروم هم پایین‌تر است

وی افزود: هم‌اکنون شاخص‌های فرهنگی-اجتماعی توسعه تهران از دیگر استان‌ها که بعضا هم از مناطق محروم هستند، پایین‌تر است، بنابراین باید بتوانیم بودجه‌هایی برای حرکت در مسیر توسعه فرهنگی-اجتماعی این استان در نظر بگیریم تا به اصلاح این شاخص‌ها منتهی شود، ضمن اینکه باید در تهران بتوان از بودجه‌های توازن منطقه‌ای هم استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: تامین زیرساخت‌ها، بهبود وضعیت راه‌ها، آب، فاضلاب و تکمیل پروژه‌های عمرانی، از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت تا در کمیسیون‌های تخصصی مربوطه و در نهایت کمیسیون تلفیق و صحن مجلس مطرح شود تا بتوانیم در کنار نگاه ملی که به موضوع بودجه داریم، مسائل مربوط به استان تهران و مطالبات شهروندان تهرانی را نیز در راستای تحقق اهدافی که وجود دارد، مطرح کنیم.

حضور شهردار تهران در نشست مجمع امید

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نشست مجمع 51 نفره امید نیز روز سه شنبه(18 دی ماه) با حضور شهردار و استاندار تهران برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet