شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/10/22 07:58:00
سرویس اجتماعی
۴۰سالگی انقلاب:

ایران در صنعت پتروشیمی حرف اول را در منطقه و جهان می‌زند/ ایران جزو 10 کشور اول حوزه فولاد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار است تولیدات پتروشیمی تا سال ۱۴۰۰ به صد میلیون تن برسد به طوری‌که در حال حاضر در منطقه و جهان حرف اصلی را در صنعت پتروشیمی می‌زنیم.
ایران در صنعت پتروشیمی حرف اول را در منطقه و جهان می‌زند/ ایران جزو 10 کشور اول حوزه فولاد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار است تولیدات پتروشیمی تا سال 1400 به صد میلیون تن برسد به طوری‌که در حال حاضر در منطقه و جهان حرف اصلی را در صنعت پتروشیمی می‌زنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103305825527.jpg ایران,در,صنعت,پتروشیمی,حرف,اول,را,در,منطقه,و,جهان,می‌زند/,ایران,جزو,10,کشور,اول,حوزه,فولاد Icana

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دستاوردهای بسیاری به ویژه در حوزه آموزش‌عالی بعد از انقلاب اسلامی بدست آمده افزود: با توجه به اینکه بنده عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر هستم می‌بینم که تربیت دانشجو بعد از انقلاب نسبت به قبل هرگز قابل قیاس نیست. در حال حاضر حدود 4.5 میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند که این تعداد نسبت به قبل از انقلاب تقریبا 20 برابر شده است.

قبل از انقلاب تولیدات پتروشیمی بسیار کم و قابل عرضه نبود اما در حال حاضر در منطقه و جهان حرف اصلی را در صنعت پتروشیمی می‌زنیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: در زمینه تولید علم در دنیا در اغلب رشته‌ها رده پانزدهم را کسب کردیم در حالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی و صاحب علم از ایران پایین‌تر هستند البته در زمینه تکنولوژی کمی عقب‌تر هستیم که باید جبران شود.

جزء 10 کشور اول دنیا در صنایع هوافضا هستیم

وی با بیان اینکه ایران در صنایع دفاعی و موشکی جزء 10 کشور اول دنیا است تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی در صنایع هوافضا پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم به طوری که در صنایع دفاعی و موشکی جزء 10 کشور اول دنیا هستیم این در حالی است که قبل از انقلاب اصلا در این زمینه کاری انجام نشده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در زمینه‌های بهداشتی و درمانی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شده است. زمانی بسیاری از بیماری‌های واگیردار و مرگ و میر مادران و نوزادان گریبان‌گیر جامعه بود اما اکنون این مشکلات به صفر رسیده است. می‌توان گفت در زمینه بهداشت پیشرفت‌های خوبی داشتیم و در منطقه، ایران حرف اول را در پزشکی می‌زند و از بسیاری از کشورهای اطراف برای درمان به ایران می‌آیند.

ایران در صنعت پتروشیمی حرف اول را در منطقه و جهان می‌زند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در حوزه پتروشیمی 50 میلیون تن تولیدات داریم افزود: قرار است که این میزان از تولیدات تا سال 1400 به صد میلیون تن برسد به طوری‌که قبل از انقلاب تولیدات پتروشیمی بسیار کم و قابل عرضه نبود اما در حال حاضر در منطقه و جهان حرف اصلی را در صنعت پتروشیمی می‌زنیم.

وی ادامه داد: ایران در صنایع فولاد شاید جزء 10 کشور اول تولید کننده در دنیا است بنابراین می‌توان گفت تولیدات به اندازه‌ای زیاد است که به دیگر کشورها نیز صادرات انجام می‌دهیم.

گرمابی در پاسخ به این سوال که در زمینه فعالیت‌های فرهنگی تا چه میزان پیشرفت داشتیم، گفت: پیشرفت‌های بسیاری داشتیم که نمونه آن هنر سینما است و می‌بینیم که جوایز جهانی بسیاری در این زمینه کسب کردیم.

نرخ پیشرفت ایران از سایر کشورها بیشتر است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در مجموع می‌توان گفت در طی این 40 سال ایران به حدی پیشرفت کرده که قابل قیاس با دوره قبل از انقلاب نیست البته دنیا نیز پیشرفت‌هایی داشته اما نرخ پیشرفت ایران از نرخ پیشرفت دنیا در همه زمینه‌ها بیشتر بوده است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet