هدر موبایل
1397/10/17 11:10:24
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی تاکید کرد:

جنایت علیه بشریت در سوریه از این واضح‌تر وجود ندارد/ ارتقای امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه هدف ائتلاف آمریکایی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید:اگر سازمان ملل می‌خواهد برای آینده اش بقایی را تصور کند، باید وارد بررسی جنایات علیه دولت و ملت سوریه شود.
جنایت علیه بشریت در سوریه از این واضح‌تر وجود ندارد/ ارتقای امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه هدف ائتلاف آمریکایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید:اگر سازمان ملل می‌خواهد برای آینده اش بقایی را تصور کند، باید وارد بررسی جنایات علیه دولت و ملت سوریه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/68325.jpg جنایت,علیه,بشریت,در,سوریه,از,این,واضح‌تر,وجود,ندارد/,ارتقای,امنیت,رژیم,صهیونیستی,در,منطقه,هدف,ائتلاف آمریکایی Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به موضوع ائتلاف آمریکایی علیه سوریه گفت :هدف ائتلافی که آمریکایی ها با محوریت رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود به راه انداختند و بعد کشورهای دیگر هم به آن ملحق شدند؛به زمین زدن حاکمیت مردم سوریه و حذف نظام قانونی سوریه و تجزیه کشور سوریه برای ارتقای امنیت رژیم صهیونیستی بود.

ارتقای امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه هدف ائتلاف سعودی -آمریکایی 

وی افزود:محوریت این ائتلاف را به آمریکا دادند؛ولی عملاً بعد از گذشت بیش از ۶ سال این ائتلاف به شکست کشیده شد و آنها خودشان اذعان دارند و به آن اعتراف می‌کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن جنایات ائتلاف سعودی آمریکایی علیه دولت و ملت سوریه،تاکید کرد:این مدت جنایاتی را این ائتلاف و این گروه ها مرتکب شدند؛نقض حاکمیت ملی،نقض حریم هوایی،حمله به تاسیسات دمشق چه توسط رژیم صهیونیستی و چه توسط آمریکا ،پشتیبانی از داعش، تخریب و ویران کردن کامل زیرساخت‌های شهرهای بزرگ سوریه اینها همه از جمله جرایم بین الملل است که جنبه کیفری دارد و آمریکا و این ائتلاف باید جوابگو باشند.

نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه این نمیشود که ائتلاف سعودی -آمریکایی بیایند بزنند و بروند،مطرح کرد: اگر سازمان ملل می‌خواهد برای آینده خودش بقایی را تصور کند باید وارد بررسی این جنایات شود و اگر نشود این تحولات در جهان سازمان ملل را هم به گوشه‌ای می‌برد و منزوی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

جواد کریمی قدوسی با اشاره به این موضوع که صادرکردن قطعنامه حداقل کار شورای امنیت در موضوع سوریه است،اظهار کرد:شورای امنیت سازمان ملل جنبه تضمینی تصمیمات را دارد؛گرچه آمریکا حق وتو دارد ولی حداقل اعضای شورای امنیت بایستی قطعنامه تهیه کنند و ببرند ،در ابتدا و از این به بعد باید جلوی این تجاوزات را بگیرند،برای این کار هم بایستی قطعنامه صادر شود.

یک گروه مستقل بین المللی در شورای امنیت باید ریشه جنایات عظیم و گسترده آمریکایی‌ها و همپیمانانشان را در منطقه بررسی کند

وی ادامه داد:همانطور که برای ۸ سال جنگ تحمیلی کشور ما در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه صادر شد و در موضوع سوریه هم یک گروه مستقلی باید  بررسی کنند؛متجاوز را معرفی و بعد خسارت‌ها را بیان کنند؛شورای امنیت سازمان ملل به درخواست یک عضو ،بایستی یک چنین قطعنامه ای را بگوید و یک گروه مستقل بین المللی ریشه این جنایات عظیم و گسترده آمریکایی‌ها ،همپیمانانشان و داعش  را در منطقه بررسی کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جنایت علیه بشریت از این واضح‌تر وجود ندارد،تصریح کرد:بطور مثال وقتی یک نفر در اروپا کشته می‌شود، ۱۰ نفر در تیراندازی داخلی در آمریکا کشته می‌شوند؛ ببینید رسانه ها چه می کنند ؛اینجا میلیون‌ها انسان ها آواره شده و صدها هزار نفر کشته شدند و این همه خسارات مالی به ملت و کشوری که هیچ  تقصیر و گناهی هم ندارد، تحمیل شده است.

به گزارش خانه ملت؛وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان اعلام کرد: آمریکا از طریق ائتلاف غیر قانونی خود به جنایات علیه غیرنظامیان سوری و تجاوزهای خود به خاک سوریه به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش ادامه می‌دهد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که ادامه سکوت شورای امنیت در قبال این حملات و نادیده گرفتن مسئولیت خود در قبال حفظ امنیت و صلح بین‌المللی هیبت و مرجعیت این شورا و دستگاه‌های اصلی سازمان ملل متحد را از بین می‌برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet