خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/10/21 13:34:17
سرویس اقتصادی
40 سالگی انقلاب:

بهره‌برداری از واحد الفین پالایشگاه پتروشیمی تا شهریور ماه

عضو کمیسیون انرژی مجلس از بهره برداری واحد الفین پالایشگاه پتروشیمی تا شهریور ماه سال آینده در ایلام خبر داد.
بهره‌برداری از واحد الفین پالایشگاه پتروشیمی تا شهریور ماه عضو کمیسیون انرژی مجلس از بهره برداری واحد الفین پالایشگاه پتروشیمی تا شهریور ماه سال آینده در ایلام خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100791255429.jpg بهره‌برداری,از,واحد,الفین,پالایشگاه,پتروشیمی,تا,شهریور,ماه Icana

سلام امینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت: در طول 40 سال ، اتفاقات بسیار زیادی از جمله آغاز جنگ تحمیلی 8 ساله افتاد این جنگ به خوبی اداره شد و انقلاب در دهه اول تثبیت شد و علی‌رغم اینکه معاندان انقلاب از داخل و خارج سعی کردند ضربات بسیاری به کشور وارد کنند اما با توجه به اینکه بعد از جنگ عقب ماندگی‌های فراوانی داشتیم بلافاصله دوران بازسازی شروع شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، سیروان و مهران در مجلس افزود: در همه زمینه‌ها پیشرفت داشتیم و توانستیم خود را به بسیاری از موفقیت‌ها برسانیم. دانشگاه‌ها توسعه زیادی پیدا کرده و در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع هوایی و سنگین و انرژی هسته‌ای پیشرفت‌های خوبی داشتیم اما در زمینه نظامی بیش از سایر صنایع پیشرفت کردیم.

علی‌رغم اینکه معاندان انقلاب سعی کردند ضربات بسیاری به کشور وارد کنند اما با اینکه بعد از جنگ عقب‌ماندگی‌های فراوانی داشتیم بلافاصله دوران بازسازی شروع شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس بابیان اینکه از نظر نیروی متخصص و پزشک هیچ کمبودی نداریم گفت: 30 سال پیش به دلیل کمبود پزشک، پزشکان هندی و پاکستانی در کشور فعالیت می‌کردند اما در حال حاضر در زمینه نیروی متخصص مازاد داریم و بسیاری از دانش‌آموخته‌ها به کشورهای خارجی خدمات می‌دهند.

ایلام از جنگ 8 ساله صدمات بیشتری دید

وی اظهار داشت: استان ایلام یک استان مرزی است که 430 کیلومتر مرز با عراق داریم و طولانی‌ترین مرز را نیز در میان 5 استان همسایه کشور عراق را داریم و به واسطه همین طولانی بودن مرز و عرض کم، ایلام بیشترین صدمه را در زمان جنگ دید و به دلیل این جنگ 8 ساله مشکلات زیادی نسبت به سایر استان‌هایی که در مرکز بودند داشتیم به همین اندازه نیز عقب‌تر از سایر نقاط کشور بودیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از جنگ بازسازی‌ها در مناطق جنوبی استان که با خاک یکسان شده بودند آغاز شد و شهرها ساخته شد.

امینی تصریح کرد: از نظر صنایع به پیشرفت‌های چشمگیری رسیدیم و در بحث نفت نیز بسیاری از چاه‌ها زده شد و استخراج نفت صورت گرفت. همچنین صنعت پالایشگاهی گاز در استان ایلام ایجاد شده است بعد پالایشگاه پتروشیمی ساخته شد و واحد الفین پالایشگاه پتروشیمی قول دادند در شهریور سال آینده به عنوان یک شرکت مادر و شرکت سنگین است که خیلی از صنایع پایین دست پتروشیمی را تغذیه می‌کنند به بهره‌برداری برسد.

 به دنبال این هستیم تا جلوی سرریز آب‌های مرزی به خارج را بگیریم

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در استان ایلام آب و زمین فراوان وجود دارد و تلاش بسیاری از طرف وزارت نیرو و وزارت کشور انجام شده تا تخصیص آب داده شود و سامانه گرمسیری که از غرب کشور وارد می‌شود به کرمانشاه، ایلام و خوزستان می‌رسد، در شهر منا 50 ، 60 هزار هکتار از زمین‌های ما را مشروب به آبیاری می‌کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: سدهای خوبی در سطح استان ایلام زده شده و یا در دست احداث است و دنبال این هستیم که جلوی آب‌های مرزی که خارج می‌شوند بگیریم تا کمتر خارج شوند چراکه استان ایلام یک استان آبگیر و باران‌گیر است که متاسفانه سر ریز آب زیادی دارد و به خارج از کشور می‌رود./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet