ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/10/17 10:40:58
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

توسعه سواحل مکران و محور شرق مغفول مانده است

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی زمینه‌ساز توسعه سایر بخش‌ها است اما متاسفانه توسعه سواحل مکران و محور شرق مورد غفلت واقع شده است.
توسعه سواحل مکران و محور شرق مغفول مانده است عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی زمینه‌ساز توسعه سایر بخش‌ها است اما متاسفانه توسعه سواحل مکران و محور شرق مورد غفلت واقع شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg توسعه,سواحل,مکران,و,محور,شرق,مغفول,مانده,است Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه پروژه‌های عمرانی گفت: پروژه‌هایی مثل بنادر، زیرساخت‌های ریلی و فرودگاه‌ها که در عنفوان پیروزی انقلاب اسلامی رصد کردم بعد از انقلاب هجمه آمریکا سنگین شد و عملا این چهلمین سال تحریم ایران است که آنها تصمیم داشتند از هر نظر جلوی پیشرفت را در این کشور بگیرند.

دولت‌ها فکرشان را با اهداف مقام معظم رهبری همسو کنند تا بتوانیم در این راستا حق مردمی که پای کار در انقلاب بودند و حامی نظام هستند بدهیم

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جای خوشحالی است که با توان فرزندان و مردم ایران توانستیم به این پیشرفت‌ها برسیم. در بنادر و زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و هوایی و جاده‌ای اتفاقات بسیار خوبی افتاده است. البته کافی نیست بنابراین نیاز است تا در این زمینه بیشتر کار کنیم تا به مقاصدی که در توسعه قرار بود برسیم، دست یابیم.

وی با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت‌ها و منابع دولتی استفاده کردیم تصریح کرد: مسئولین باید از همان روزهای اول به این فکر می‌کردند تا به سرمایه‌گذاری‌های داخلی پناه ببرند و شرکت‌های شستا و سرمایه‌های سنگین مردم که در دست بانک‌ها است را در بحث سرمایه‌گذاری می‌آوردند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس ادامه داد: توصیه این است که از این مرحله به بعد که هجمه استکبار بیشتر شده نباید از این امر غافل شویم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اگر زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی در کشور آماده شود، می‌تواند زمینه‌ساز توسعه بخش‌های دیگر شود گفت: بخش‌های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، اشتغال، صنایع گردشگری، شیلات و کشاورزی همگی زنجیره‌وار به بخش حمل و نقل ریلی متصل هستند. در سایر بخش‌ها نیز پیشرفت‌هایی داشتیم و جای کار بیشتری را می‌طلبد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اگر بتوانیم در این مرحله با استکبار مقابله کنیم و پیروز میدان باشیم، نتایج خوبی در آینده خواهیم داشت.

از چتر حمایت دولت گلایه‌مند هستیم

وی ضمن گلایه از چتر حمایتی دولت افزود: چتر دولت‌ها چتر کوچکی است و علی‌رغم تاکیدات مقام معظم رهبری برخی از مناطق مثل جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان و بخش‌هایی از حاشیه کشور را آن طور که باید مورد حمایت و توسعه قرار نداده است. توسعه سواحل مکران و توسعه محور شرق متاسفانه مغفول مانده است و اگر به آن توجه نشود هیچ اقدامی نمی‌توان کرد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: دولت‌ها باید فکرشان را با اهداف مقام معظم رهبری همسو کنند تا بتوانیم در این راستا حق مردمی که پای کار در انقلاب بودند و حامی نظام هستند بدهیم./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet