هدر موبایل
1388/07/05 12:05:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد:

مسوول مستقیم وزارتخانه‌های بدون وزیر، رییس جمهوراست

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسوول مستقیم وزارتخانه‌های فاقد وزیر، رییس جمهوراست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمود احمدی‌بیغش" طی یک تذکر آیین نامه‌ای با استناد به بند 11 ماده 23 اظهارداشت:همانطور که نمایندگان محترم به وزا رای اعتماد دادند، باید بر آنان نظارت بیشتری داشته باشند، چرا که منشی‌های وزرا حاضر به جواب دادن به تلفن نمایندگان نیستند چه رسد به خود وزیر.

وی افزود: اگر هیات ریسه به این مفهوم توجه نکند، قطعا در تذکر بعدی اسم وزرایی که بعد از رای‌گیری به نمایندگان بی‌توجهی می‌کنند را از پشت تریبون مجلس بیان می‌کنم چرا که حرف بنده نظر بسیاری از نمایندگان مجلس است.

نماینده شازند تاکید کرد:‌ دلیلی ندارد که شماره تلفن نماینده مجلس را تمامی مردم و رده‌های پایین وزارتخانه‌ها داشته باشند، اما رییس دفتر برخی وزرا حاضر نباشند تلفن‌شان را در اختیار نمایندگان قرار دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با انتقاد از عملکردمسئولان وزارت نیرو اظهارداشت: اگرچه این وزارتخانه اکنون فاقد وزیر است، ولی هیچ کس در این وزارتخانه احساس تکلیف نمی‌کند.

وی گفت: من 5 ماه قبل از وزیر نیرو سوالی داشتم که هنوز سوالم بی‌جواب مانده است.

احمدی‌بیغش خطاب به ابوترابی فرد گفت: درست است که وزارت نیرو وزیر ندارد، ولی آیا کارمندی هم برای جواب به نماینده ندارد؟

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در پاسخ به تذکر نماینده مردم شازند، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی قانونا و اخلاقا باید به سوال و نظرات نمایندگان در چارچوب وظایف‌شان توجه کنند و قطعا در همین چارچوب عمل می‌کنند، اما اگر مواردی خارج از این چارچوب است باید حضورا یادآور شویم و هیات رییسه نیز متذکر می‌شود و قطعا موارد جزیی اصلاح می‌شود.

وی افزود: مسوولیت مستقیم  وزارتخانه‌هایی که فاقد وزیرهستند با رییس‌جمهور است و قطعا این نهادها باید با احساس امنیت بیشتری انجام وظیفه کنند.

ابوترابی تاکید کرد:سرپرستان نیز باید با دقت بیشتری به وظایف قانونی بپردازند و اگر کوتاهی کرده‌اند منعکس کنید تا پیگیری کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet