پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/05 12:14:00
سرویس صحن
نماینده آستانه خواستار شد

بررسی موضوع آلودگی برنج های خارجی در یک کمیسیونی مشترک

**نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد کمیسیونی مرکب از کمیسیون‌های کشاورزی، بهداشت و صنایع برای بررسی موضوع آلودگی برنج های خارجی تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مهدی صادق" در جلسه علنی روز یکشنبه طی یک تذکر آئین نامه ای اظهارداشت: در هنگام رای اعتماد، وزرای پیشنهادی مرتب در مجلس، ‌کمیسیون‌ها،‌ فراکسیون ها و مهمانِی‌ها حضور پیدا کردند و نقطه نظراتشان را بیان کردند که این حق آنهاست.

وی افزود: آنها در مواردی قول‌هایی می‌دادند، از قبیل اکتشاف نفت در دریای خزر یا ساخت فلان کارخانه، ‌جاده و اتوبان که البته  به اعتقاد من دادن این قول‌ها نه در شان و شخصیت وزیر است، ‌نه نماینده و نه نظام مقدس جمهوری اسلامی.

صادق ادامه داد: به هر حال فرایند بررسی صلاحیت‌ها نشان داد تعداد قابل توجهی از وزرای محترم پیشنهادی رای اعتماد از مجلس کسب کردند، ‌آن هم بر اساس ارائه برنامه‌های خود در کتابچه‌هایی که توزیع شده بود.

 نماینده آستانه اشرفیه خطاب به رئیس جلسه گفت: انتظار ما نمایندگان این است که وزرای محترم به عهدی که با خدا و نمایندگان مردم بستند عمل کنند و حضور خود در مجلس یا حداقل در کمیسیون های تخصصی و فراکسیون‌های مرتبط را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: اینگونه نباشد که وزرا بعد از گرفتن رای اعتماد تمام برنامه‌ها را فراموش کنند و از حضور در مجلس خودداری کنند یا پاسخ تلفن‌ها داده نشود، بلکه آنها باید به تذکرات و سوالات که از ناحیه نمایندگان مطرح می‌شود، پاسخ بدهند و مشکلات را مرتفع کنند.

صادق افزود: طبیعی است که پیگیری بخش وسیعی از این مسایل درآینده از وظایف هیات رییسه محترم مجلس شورای اسلامی است.

نماینده آستانه اشرفیه در بخش دیگری از تذکر خود اظهارداشت:اخیرا شاهد هستیم که بحث آلوده بودن برنج‌های خارجی از موضوع گفت‌وگوهای خانوادگی و شایعه خارج شده و رسانه‌ای شده است .

صادق خاطرنشان کرد: موضوعی که رسانه‌ای می‌شود و در بسیاری از جراید به آن اشاره می‌شود، را نمی‌توان به سادگی نادیده گرفت و از آن گذشت.

وی ادامه داد: برخی مسوولین این موضوع را تایید می‌کنند و برخی تکذیب می‌کنند که این دوگانگی سردرگمی را برای مردم به وجود آورده است.

صادق خاطر نشان کرد:  ازهیات رئیسه انتظار داریم کمیسیونی مرکب از کمیسیون‌های کشاورزی، بهداشت و صنایع تشکیل دهد تا صحت و سقم این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet