هدر موبایل
1397/10/19 07:15:00
سرویس فرهنگی
لاهوتی:

فرصت های شغلی بسیار با توسعه صنایع دستی کشور ایجاد خواهد شد

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس بر لزوم حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی و توجه ویژه به صادرات این صنایع در جهت رونق اقتصادی و ارزآوری برای کشور تاکید کرد.
فرصت های شغلی بسیار با توسعه صنایع دستی کشور ایجاد خواهد شد عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس بر لزوم حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی و توجه ویژه به صادرات این صنایع در جهت رونق اقتصادی و ارزآوری برای کشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108865509661.jpg فرصت,های,شغلی,بسیار,با,توسعه,صنایع,دستی,کشور,ایجاد,خواهد,شد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گلایه مندی فعالان حوزه صنایع دستی به کمبود و گران بودن مواد اولیه برای تولیدات صنایع دستی در کشور گفت: با توجه به اینکه صنایع دستی جزو لاینفک فرهنگ کشورمان محسوب می شود و فعالان این حوزه در کشور بسیار می باشند، اما متاسفانه این صنعت مورد بی مهری و کم توجهی از جانب دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.

صنایع دستی می تواند با ایجاد فرصت های شغلی بسیار، بحث اشتغال و بیکاری را به میزان محسوسی حل کرده و در رونق فضای کسب و کار تاثیر گذار باشد.

فرصت های شغلی بسیار با توسعه صنایع دستی کشور ایجاد خواهد شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی افزود: نکته مهمی که در حوزه صنایع دستی کشور مغفول مانده، بعد اقتصادی آن است زیرا با توجه به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه کشورمان و لزوم بکارگیری اقتصاد مقاومتی برای پیشبرد اقتصاد کشور، صنایع دستی می تواند نقش بسیار مهمی دراین خصوص ایفا کند و با ایجاد فرصت های شغلی بسیار، بحث اشتغال و بیکاری را به میزان محسوسی حل کرده و در رونق فضای کسب و کار تاثیر گذار باشد.

کسب منافع اقتصادی و ارزآوری از طریق فروش به گردشگران خارجی

نمایند مردم لنگرود در مجلس دهم ادامه داد: در حوزه گردشگری، توسعه صنایع دستی می تواند برای کشور منافع فراوانی به دنبال داشته باشد، زیرا گردشگرانی که وارد کشور شده ، بعد از بازدید از مکانهای تاریخی و گردشگری کشورمان، از صنایع دستی کشورمان نیز می توانند بازدید کرده و خریداری نمایند که این می تواند فرصت بسیار مناسبی برای بهبود شرایط صادرات و اقتصاد کشور در کنار رونق گردشگری کشورمان باشد.

کمک دولت به فعالان صنایع دستی با اعطای وام به آنها

وی بیان کرد: کمبود و بالا رفتن قیمت مواد اولیه برای تولید صنایع دستی مشکلی است که باید دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این زمینه وارد شوند برای حل این موضوع، کمک ها و وام هایی را اختصاص دهند تا این صنعت ورشکست نشود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس خاطرنشان کرد: بالارفتن قیمت ارز مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرد اما برای صنایع دستی فرصتی ایجاد شد که با توسعه این صنعت و صادرات در این بخش، علاوه بر سودآوری، برای کشور ارزآوری نیز داشته باشد که این عمل نیاز به همت و کمک مسئولان مربوطه از فعالان حوزه صنایع دستی می باشد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet