هدر موبایل
1397/10/18 12:38:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

ترامپ مصداق بارز ابن الوقت است/ فکر نمی کنم که جنگ اقتصادی چین و آمریکا پایان یافته باشد

عضوهیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:از آنجا که ترامپ شخصیت تاجر مسلکی دارد،تراز منفی تجاری بین آمریکا و چین اصلا برایش قابل تحمل نیست.
ترامپ مصداق بارز ابن الوقت است/ فکر نمی کنم که جنگ اقتصادی چین و آمریکا پایان یافته باشد عضوهیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:از آنجا که ترامپ شخصیت تاجر مسلکی دارد،تراز منفی تجاری بین آمریکا و چین اصلا برایش قابل تحمل نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg ترامپ,مصداق,بارز,ابن,الوقت,است/,فکر,نمی,کنم,که,جنگ,اقتصادی,چین,و,آمریکا,پایان,یافته,باشد Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت   ضمن اشاره به موضوع آتش بس اقتصادی ایالات متحده و چین گفت:آمریکایی ها و هر کشوری دیگر سالانه در رابطه با فرصت ها و تهدیدها گزارشی دارند و  وزارت خارجه و سیستم‌های امنیتی- نظامی به خصوص در آمریکا به کنگره گزارش می‌دهند.

چین از بزرگترین تهدیدهای حوزه امنیتی و منافع ملی آمریکا

وی افزود:در گزارش  آنها کشورهای تهدیدکننده را در راس چین می دانند؛همچنین کره شمالی،ایران ،سوریه و چند کشور دیگر هستن د،در رابطه با چین من فکر می کنم که بحث های اقتصادی -نظامی چین وآمریکا درهم تنیده شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فکر نمی کنم که جنگ اقتصادی چین و آمریکا پایان یافته باشد،تاکید کرد:آمریکایی ها به شدت معتقد هستند که چین یکی از بزرگترین تهدیدهای حوزه امنیتی و منافع ملی آمریکا است.چینی ها هم همزمان که دارند برای تقویت بنیه نظامی شان تلاش می کنند،فعلاً به دنبال درگیر شدن با آمریکایی ها نیستند.

بیشتر بخوانید:

 

حوزه نفوذی چینی‌ها در آسیای میانه باعث پررنگ شدن حضور نظامی آمریکا در شرق آسیا شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه چین به دنبال درگیری با آمریکا نیست،مطرح کرد:با اینکه چین  واکنش‌هایی نشان می‌دهد؛همین الان نسبت به عبور ناو هواپیمابر از دریای چین یا فروش سلاح آمریکا به تایوان ایجاد تعرفه های گمرکی که نزدیک ۲۰۰ میلیارد دلار است را انجام می دهند،آنها واکنش نشان می دهند؛آمریکا احساس می کند این اقدامات اقتصادی چین در راستای همان اهداف نظامی آن هم تلقی می‌شود.

جمالی نوبندگانی با تاکید بر نفوذ نظامی چین در جهان ادامه داد:با توجه به حوزه نفوذی که چینی‌ها در آسیای میانه،در خاورمیانه ،آفریقا و حتی آمریکای جنوبی دارند؛به طوری است که آمریکایی ها در کنار ایجاد تعرفه های گمرکی،حضور نظامی شان هم در شرق آسیا افزایش دادند.

ترامپ مصداق بارز ابن الوقت است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: فکر نمی کنم که با توجه به سیاستی که ترامپ دارد که از نظر نظامی هم به دنبال درگیری و یا حداقل تهدید است و چون شخصیت تاجر مسلکی است؛اصلا برایش قابل تحمل نیست که اینقدر تراز منفی تجاری بین آمریکا و چین باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ مصداق بارز ابن الوقت است،تصریح کرد:از آنجایی که ترامپ به هیچ قراردادی پایبند نیست  ممکن است به این آتش بس اقتصادی هم پایبند نباشد؛مانند موضوع سوریه یک بار گفت از سوریه خارج می‌شویم ؛بار دیگر گفت خارج نمی شویم و در آخر هم می گوید که من این حرف ها را نگفتم. رئیس جمهور آمریکا هر لحظه  رنگ عوض می کند و مصداق بارز ابن الوقت است.

به گزارش خانه ملت؛رؤسای جمهوری آمریکا و چین در راستای تداوم مذاکرات تجاری توافق کردند،افزایش تعرفه‎های گمرکی را به مدت ۹۰ روز به تعویق بیندازند.مذاکرات دو روزه به دنبال توافق دسامبر روسای جمهور چین و آمریکا برای آتش بس 90 روزه در جنگ تجاری فزاینده میان دو طرف صورت گرفت.

آمریکا و چین در سال 2018 روی واردات کالاهای یکدیگر به ارزش میلیاردها دلار تعرفه سنگین وضع کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet