هدر موبایل
1397/10/18 18:37:15
سرویس سیاسی
کمالی پور:

چین بر پای بندی و تعهدات آمریکا حسابی باز نمی‌کند

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی،گفت: ترامپ قابل پیش‌بینی نیست و کسی بر پای بندی و تعهدات آمریکا حساب باز نمی‌کند؛ فکر می‌کنم اگر کسی هم در حوزه تعاملات اقتصادی بازنده باشد؛ آمریکایی‌ها هستند نه چینی ها.
چین بر پای بندی و تعهدات آمریکا حسابی باز نمی‌کند نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی،گفت: ترامپ قابل پیش‌بینی نیست و کسی بر پای بندی و تعهدات آمریکا حساب باز نمی‌کند؛ فکر می‌کنم اگر کسی هم در حوزه تعاملات اقتصادی بازنده باشد؛ آمریکایی‌ها هستند نه چینی ها. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106333061368.jpg چین,بر,پای,بندی,و,تعهدات,آمریکا,حسابی,باز,نمی‌کند Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرگزاری خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موضوع آتش بس تجاری اقتصادی بین آمریکا و چین،گفت: دنیای سیاست در حوزه اقتصاد شرایط پیچیده و خاص خودش را دارد، به نحوی که خیلی قابل پیش‌بینی نیست.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود:کشورها و دولت ها براساس منافع ملی خودشان تصمیماتی می‌گیرند و به همان اندازه که تصمیمات مثبت آنها ممکن است رویکرد مثبتی برای کشورشان ایجاد کند، میتواند تصمیمات و رویکردهای منفی برای آن کشور و یا دیگر کشورهای جهان به وجود آورد.

بیشتر بخوانید:

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:ما اگر به این فکر باشیم که کشور چین و یا کشور دیگری به خاطر ما رابطه اش را با آمریکا به هم بزنند؛چنین چیزی نخواهد بود.کشورها  منافع خودشان را در نظر می‌گیرند و قطعا چین هم از این قاعده مستثنا نیست.

وی با بیان اینکه چین مبتنی بر منافع ملی خودش تصمیم می گیرد،مطرح کرد:ممکن است یک روز منافع ملی چین حکم کند که با آمریکا مذاکره و آشتی کند؛اما ممکن است که یک روز  در تقابل با آمریکا قرار بگیرد؛کما اینکه مدتی است که ما جنگ اقتصادی بین این دو قدرت اقتصادی را شاهد هستیم.

چین و آمریکا در آتش بس اقتصادی تا جایی پیش می‌روند که منافعشان به خطر نیافتد

این نماینده مردم در مجلس دهم معتقد است؛مطمئناً چین و آمریکا تا جایی پیش می‌روند که منافعشان به خطر نیافتد؛هرجا که احساس کند که منافعشان به خطر می‌افتد ،قطعاً تغییر رویه خواهند داد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات مثبت و منفی این آشتی اقتصادی بین آمریکا و چین گفت:ترامپ قابل پیش‌بینی نیست و تا به الان من به هیچ معاهده بین المللی پایبند نبوده است و کسی بر پایبندی و تعهدات آمریکا حساب باز نمی‌کند؛فکر می‌کنم که چینی‌ها هم زیرکی های خودشان را دارند و دنیا را تسخیر کردند و مطمئناً اگر کسی هم در این حوزه بازنده باشد؛آمریکایی‌ها هستند نه چینی ها.

به گزارش خانه ملت؛ آتش بس تجاری بین آمریکا و چین مشکلات عمیق این دو رقیب اقتصادی را حل و فصل نمی کند.پس از توافقنامه ای که در پایان نشست گروه 20 در  آرژانتین بدست آمد؛کاخ سفید اعلام کرد افزایش تعرفه های گمرکی در خصوص محصولات وارداتی چین به آمریکا را به مدت 90 روز به تعویق خواهد انداخت.به موازات آن, چین متعهد شد وارداتش از آمریکا را از افزایش دهد.

سایه افزایش تعرفه های گمرکی بین چین و آمریکا از فصل بهار تاکنون بر رشد جهانی اقتصاد سایه انداخته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet