هدر موبایل
1397/10/18 17:05:03
سرویس اجتماعی
مختار در تشریح دستورکار کمیسیون اجتماعی خبر داد:

تعیین تکلیف بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران بازنشسته

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از اصلاح بند (الف) و (ب) ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران و تعیین تکلیف بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران شاغل، غیرشاغل و بازنشسته خبر داد.
تعیین تکلیف بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران بازنشسته سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از اصلاح بند (الف) و (ب) ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران و تعیین تکلیف بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران شاغل، غیرشاغل و بازنشسته خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106359551754.jpg تعیین,تکلیف,بیمه,تکمیلی,جانبازان,و,ایثارگران,بازنشسته Icana

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست امروز (سه‌شنبه 18 دی دماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست طرح اصلاح تبصره یک و حذف تبصره دو و چهار بند (الف) و اصلاح بند (ب) ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بند (الف) و (ب) ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران بدین شرح اصلاح شد که در بند (الف) بعد از عبارت هر ساله عبارت بر اساس تعداد و سرانه و بعد از اعتبار بودجه سنواتی عبارت به صورت صدرصد تخصیص یافته  اضافه می‌شود و تبصره یک تا چهار آن هم حذف می‌شود.

وی  خاطرنشان کرد: با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان و ایثارگران شاغل و غیر شاغل، بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان و والدین، همسران و فرزندان شهدا برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است، در این زمینه تعهدات دستگاه‌های اجرایی و بیمه‌های ذیربط از تاریخ 1/8/97 تا زمان تصویب این قانون و تا پایان سال 97 به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل می‌شود، اجرای احکام این ماده مانع خدمات بیمه درمانی تکمیلی برای کارکنان شاغل ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی ذیربط هم نیست، این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا می‌باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  تصریح کرد: در این نشست برخی اعضای کمیسیون پیشنهاداتی که در مورد بودجه 98 ارائه داده بودند، بررسی و تصویب شد که بعد از این به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست یادآورشد: طراحان طرح اصلاح قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران و مسئولانی از سازمان اداری و استخدامی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست حضور داشتند./

 

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet