خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/10/21 13:19:14
سرویس اجتماعی
هاشمی:

افزایش خط تولید کارخانه‌های داروسازی فرصت طلایی برای صادرات ایجاد می‌کند

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، از افزایش خط تولید ۱۷۰ کارخانه داروسازی کشور به عنوان فرصتی برای رونق صادرات در صنعت داروسازی کشور یاد کرد.
افزایش خط تولید کارخانه‌های داروسازی فرصت طلایی برای صادرات ایجاد می‌کند رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، از افزایش خط تولید 170 کارخانه داروسازی کشور به عنوان فرصتی برای رونق صادرات در صنعت داروسازی کشور یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105343069328.jpg افزایش,خط,تولید,کارخانه‌های,داروسازی,فرصت,طلایی,برای,صادرات,ایجاد,می‌کند Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتقاداتی که برخی به حوزه دارو وارد دانسته‌اند اعم از اینکه 170 کارخانه داروسازی کشور حدود 4 برابر بیشتر از نیاز کشور ظرفیت خط تولید ایجاد کرده‌اند که عاملی در جهت هدر رفت سرمایه و منابع ملی است، گفت: آنچه مسلم است اولویت اول کارخانه‌های فعال در صنعت داروسازی تامین نیازهای داخلی کشور است و بعد از آن هم قطعا می‌توانند با افزایش خط تولیدشان به دنبال صادرات محصولات خود باشند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر ما بخواهیم برای توسعه صادرات برنامه‌ریزی کنیم باید در جهت افزایش ظرفیت تولید محصولات کارخانه‌ها گام برداریم و چنانچه در این زمینه با کمبود تولیدات مواجه شویم، برنامه‌ای برای صادرات وجود نخواهد داشت.

 

صادرات دارو زمینه‌ای برای ورود ارز به کشور ایجاد می‌کند

وی خاطرنشان کرد: اگر در شرایط کنونی ظرفیت تولید دارو بالا رفته باشد، می‌توانیم با مدیریت صحیح این بخش، از آن در قالب صادرات به کشورهای همجوار و ایجاد ارزش افزوده و برگشت سرمایه به صورت دلار استفاده کنیم که اقدامی موثر در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز کشور خواهد بود.

هاشمی تاکید کرد: بسیاری از کشورها نیز که در تولید برخی اقلام دارویی به برند تبدیل شده‌اند، در گام نخست اولویت‌های داخلی خود را مورد سنجش قرار داده و نیازهایشان را تامین کرده‌اند و در نهایت برای صادرات محصولاتشان اقدام کرده‌اند.

 

بسیاری از کشورها صندوق‌هایی برای حمایت از صادرکنندگان ایجاد کرده‌اند

وی بیان کرد: اگر امروز کارخانه‌ای برای تولید دارو در کشور ایجاد می‌شود نباید نگران موانع فروش محصولات آن باشیم، بلکه می‌توانیم این واحدها را تشویق به فعالیت در حوزه صادرات دارو کنیم، کما اینکه بسیاری از کشورهای دنیا صندوق‌هایی را برای حمایت از صادرکنندگان ایجاد کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد ایجاد شائبه‌هایی بعد از اعمال تغییرات از سوی سرپرست وزارت بهداشت در سیستم مدیریتی سازمان غذا و دارو مبنی بر احتمال وجود مشکلاتی در حوزه داروی کشور، تصریح کرد: دکتر اصغری مدیری تحصیلکرده، بااخلاق، پاکدست و متعهد به کار خود در حوزه دارو بود و اعمال تغییرات در سیستم مدیریتی بعد از تغییر در سطح مدیریت کلان هر مجموعه نیز امری طبیعی است، چرا که قطعا آنها مدیرانی را انتخاب می‌کنند که منطبق بر سیاست‌ها و نظریاتشان باشند و اهدافی که در پی برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از سوی این مدیران طراحی شده را پیگیری می‌کنند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون تغییرات اعمال شده در سازمان غذا و دارو هم در پی تغییر مدیریت صورت گرفته در وزارت بهداشت و درمان بوده و ایرادی هم بدان وارد نیست، چرا که هر مدیری از این حق برخوردار است که مطابق با برنامه‌هایی که دارد، ترکیب تیم مدیریتی خود را تعیین کند تا بتواند پاسخگوی انتظارات باشد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet