ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/10/21 13:09:04
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

افزایش تولیدات قابل توجه علمی در 3 دهه اخیر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: سطح امید به زندگی در این ۴ دهه بیش از ۲۰ سال افزایش یافته یعنی هر ۲ سال حدوداً بیش از یکسال افزایش امید به زندگی داشتیم.
افزایش تولیدات قابل توجه علمی در 3 دهه اخیر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: سطح امید به زندگی در این 4 دهه بیش از 20 سال افزایش یافته یعنی هر 2 سال حدوداً بیش از یکسال افزایش امید به زندگی داشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102276916146.jpg افزایش,تولیدات,قابل,توجه,علمی,در,3,دهه,اخیر Icana

احمد همتی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: در بخش سلامت در این 4 دهه دستاوردهای بسیاری اتفاق افتاده است، در زمان پیروزی انقلاب، در آلماتی قزاقستان کنفرانس بین‌المللی برای هدف‌گذاری بخش سلامت کشورها  برگزار شد. اخیراً نیز در آستانه 40 سالگی انقلاب به اتفاق وزیر سابق بهداشت در این کنفرانس حضور داشتیم که ثابت شد ایران به هدف‌گذاری 40 سال گذشته رسیده است حتی 5 سال نیز جلوتر رفته است.

نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در  مجلس شورای اسلامی افزود: شاخص‌هایی مثل مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر یک سال و همچنین مادران باردار آماری بود که کاهش بسیار قابل توجهی داشت و در حدود کشورهای توسعه یافته بود؛ نکته مهمتر این است که سطح امید به زندگی در این 4 دهه بیش از 20 سال افزایش یافته یعنی هر 2 سال حدوداً بیش از یکسال افزایش امید به زندگی داشتیم.

ایجاد روحیه استقلال‌طلبی دستاورد اجتماعی فرهنگی انقلاب

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در حوزه پزشکی زمانی اعزام به خارج برای درمان داشتیم اما درحال حاضر تقریبا اعزام به خارج نداریم حتی توریسم درمانی نیز بوجود آمده است که برای سلامت کشور و نظام اسلامی می‌تواند افتخارآمیز باشد.

ایران به هدف‌گذاری 40 سال گذشته رسیده است و می‌توان گفت حتی 5 سال نیز جلوتر رفته است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ارزیابی‌های اجتماعی و فرهنگی کار بسیار سختی است تصریح کرد: می‌توان گفت که روحیه استقلال‌طلبی و استکبارستیزی ایجاد شده است به گونه‌ای که می‌توانیم کشورهایی که زورگویی می‌کنند با کشورهایی که مستقل بوده و همراهی می‌کنند تفکیک کنیم و همه این‌ها جزء دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی است.

همتی گفت: ایران از نظر سطح علمی جزء کشورهای برتر در زمینه تولید علم است که در مراجع بین‌المللی نیز مطرح شده است، به ویژه در این سه دهه اخیر دستاوردهای خوبی در زمینه علمی بدست آمده است.

دسترسی مردم به خدمات سلامت راحت‌تر از گذشته شده است

نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه در سمنان دستاوردهای بسیار قابل توجهی نسبت به قبل از انقلاب بوجود آمده است، گفت: در بخش سلامت در حوزه انتخابیه بنده در گذشته پزشکان پاکستانی و بنگلادشی داشتیم که بسیار ضعیف‌تر از پزشکان حال حاضر بودند حتی نمی‌توانستند ارتباط کلامی با مردم برقرار کنند اما در حال حاضر بهترین متخصصان، فوق‌تخصص‌ها و پزشکان عمومی و پیراپزشکان را داریم  و دسترسی مردم به خدمات سلامت بسیار راحت شده است.

پوشش 100 درصدی آب آشامیدنی در تمام مناطق

وی ادامه داد: در استان سمنان تعداد دانشجویان حدودا بالای 100 هزار نفر است که قبل از انقلاب شاید به 4 هزار نفر نمی‌رسید، حتی دانشگاه در این استان وجود نداشت اما اکنون حداقل 5 دانشگاه بزرگ از جمله دانشگاه غیرانتفاعی داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از نظر تعداد واحدهای صنعتی حدودا 2 هزار واحد صنعتی وجود دارد حتی دسترسی به پوشش آب آشامیدنی دسترسی 100 درصدی شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: اغلب روستاها از نظر گاز، مخابرات، برق، سیستم موبایل و مرکز بهداشتی تامین هستند. در بخش عشایری و کشاورزی بودجه‌های خوبی گذاشته شده و پیشرفت‌های خوبی داشتیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet