هدر موبایل
1386/08/15 11:21:00
سرویس سیاسی
سفیر افغانستان در ایران:

ملت افغانستان هیچ‌گاه کمک‌ها و حمایت‌های مردم ایران را فراموش نخواهد کرد

سفیر افغانستان گفت: افغانستان بر توسعه و تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد و ملت افغانستان هیچ‌گاه کمک‌ها و حمایت‌های مردم ایران را فراموش نخواهد کرد.

به گزارش خانه ملت، محمد یحیی معروفی ـ سفیر افغانستان در کشورمان ـ بعدازظهر دیروز دوشنبه با دکتر غلامعلی حدادعادل دیدار و گفت‌وگو کرد.

حدادعادل با بیان این که "دو ملت به یک فرهنگ و تمدن تعلق دارند"، افزودند: "تاریخ و فرهنگ ما آنچنان در هم تنیده است که تفکیک آن امکانپذیر نیست و کم‌تر دو ملتی در جهان این چنین دارای علائق تاریخی، فرهنگی مشترک هستند."

رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم افغانستان در سال‌های گذشته، تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی برای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان دریغ نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کردند: توسعه و پیشرفت ایران و امکانات وسیع ایران در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، صنعتی و علمی کمکی برای پیشرفت و توسعه‌ افغانستان است.

رییس مجلس شورای اسلامی، هم‌چنین وضعیت مواد مخدر در افغانستان را نگران‌کننده خواندند و خواستار تلاش بیش‌تر برای مقابله با این پدیده‌ی خطرناک برای هر دو ملت شدند.

بر اساس این گزارش معروفی ـ سفیر افغانستان در کشورمان ـ نیز در این ملاقات بر اهمیت توسعه و تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش، تاکید کرد: "ملت افغانستان هیچ‌گاه کمک‌ها و حمایت‌های مردم ایران را فراموش نخواهد کرد."

او هم‌چنین با اشاره به تلاش‌های کشورمان برای بازسازی افغانستان، افزود: "کمک‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی افغانستان در زمینه‌های مختلف عمرانی و اقتصادی نقش مهمی در توسعه‌ی این کشور خواهد داشت."

سفیر افغانستان با اشاره به اهمیت توسعه‌ی مناسبات پارلمانی بین دو کشور هم‌چنین خواستار انتقال تجارب و تقویت همکاری‌های میان مجلس‌های دو کشور شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet