شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/10/22 12:28:40
سرویس سیاسی
پورمختار مطرح کرد؛

میزبانی ننگین لهستان برای کسب جایگاه نزد آمریکا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است علیرغم اقدام شرم‌آور مقامات لهستان در برگزاری کنفرانس ضدایرانی، شهروندان این کشور هیچ‌گاه کمک‌های ایران به پناهندگان خود در زمان جنگ جهانی دوم را از یاد نمی‌برند.
میزبانی ننگین لهستان برای کسب جایگاه نزد آمریکا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است علیرغم اقدام شرم‌آور مقامات لهستان در برگزاری کنفرانس ضدایرانی، شهروندان این کشور هیچ‌گاه کمک‌های ایران به پناهندگان خود در زمان جنگ جهانی دوم را از یاد نمی‌برند. https://cdn.icana.ir/d/019/50632.jpg میزبانی,ننگین,لهستان,برای,کسب,جایگاه,نزد,آمریکا Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از میزبانی لهستان برای برگزاری یک کنفرانس ضد ایرانی گفت: لهستان جایگاهی در اروپا و دنیا ندارد و این اقدام آنها بیانگر ضعف شدید سیاسی در برابر کشورهایی است که آنها را مجبور به برگزاری چنین کنفرانسی کرده اند.

اقدام لهستان برای برگزاری کنفرانس ضدایرانی برای کسب جایگاه نزد آمریکا بوده است

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لهستان برای کسب جایگاه و مطرح شدن نام خود و به احتمال زیاد دریافت کمک از ارباب خود آمریکا، این میزبانی ننگین را پذیرفته است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه قطعا مقامات لهستان برخلاف میل خود و تحت اجبار اقدام به برگزاری کنفرانس ضد ایرانی کرده اند، اظهار داشت: لهستان در مقامی نیست که بخواهد میزبانی کنفرانسی علیه کشور متمدن و باسابقه ای همچون جمهوری اسلامی را بپذیرد.

پورمختار در ادامه عنوان کرد: به لهستان و سایر کشورهایی که ممکن است از سوی آمریکا تطمیع شده یا مجبور به برگزاری چنین همایش هایی شوند، هشدار می دهیم که در طول 40 سال گذشته ثابت شده اینگونه کنفرانس ها بسیار برگزار شده و حتی اقدامات نظامی و جنگ افروزانه علیه ایران انجام شده اما شکست اصلی با آنها بوده و در نهایت جایگاه ایران تقویت می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تأکید کرد: وزارت امور خارجه باید هوشیارانه تر در تعامل با کشورها به خصوص کشورهایی امثال لهستان عمل کند و توجه داشته باشد که ساخت قدرت در داخل کشور می تواند استحکام را بیش از پیش قوی کند که البته هوشیاری مردم نیز در این زمینه مفید خواهد بود.

ملت لهستان کمک‌های ایران به پناهندگان این کشور در زمان جنگ جهانی دوم را فراموش نخواهد کرد

وی درباره روابط گذشته ایران و لهستان و نجات جان بسیاری از شهروندان لهستانی توسط کشورمان، یادآور شد: لهستان در جنگ جهانی دوم از جمله کشورهایی بود که تحت تجاوز هیتلر قرار گرفت و تعدادی از شهروندان لهستانی به ایران پناهنده شدند که ما نیز از آنها به خوبی پذیرایی کردیم تا زمانی که به کشور خود بازگشتند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ارتباط ایران و لهستان از دیرباز بوده است اما اخیرا بنا به تغییرات سیاسی یا تغییر رؤسای جمهور ممکن است تحرکات سیاسی علیه ایران داشته باشند، با این حال کمک های گذشته ایران به شهروندان این کشور در حافظه ملت لهستان باقی است و پاسخ رئیس دولت کشور خود را خواهند داد.

به گزارش خانه ملت، اخیرا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای شرکت در کنفرانس بین المللی ضدایرانی در لهستان دعوت کرده که این اقدام با واکنش وزیر امور خارجه کشورمان همراه شده است.

ظریف در واکنش به برنامه آمریکا برای برگزاری نشستی ضدایرانی در لهستان گفته است دولت این کشور اروپایی که بسیاری از شهروندانش در جریان جنگ دوم جهانی به لطف ایران نجات یافتند، باید از این حرکت شرمنده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet