خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/05 18:01:00
سرویس بین الملل
دستغیب تاکید کرد

هژمونی نظام سلطه علیه ایران درهم شکسته است

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اتخاذ مواضع ضد ایرانی کشورهای غربی را اقدامی برای توضیح کاستی‌های خود در داخل کشورها باید ارزیابی کرد.

سیداحمدرضا دستغیب در گفتگو با خبرنگاری خانه ملت، اظهار داشت: اتخاذ مواضع ضد ایرانی کشورهای غربی از چند جهت قابل ارزیابی است؛ از جمله اینکه کشورهای غربی به دلیل اینکه امروزه با مشکلات و چالش‌های جدی در عرصه داخی مواجه اند طبیعی است ایجاد یک دشمن خارجی و بیرونی برای توضیح کاستی‌های خود در داخل طبیعتا موثر است.

وی در ادامه افزود: کشورهای غربی با اتخاذ این تصمیم علاوه بر اینکه بحران‌های خود را تخفیف می‌دهند؛ افکار عمومی کشورهای خود را با رویکرد بزرگنمایی به فعالیت‌های جمهوری اسلامی مواجه می کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مواضع ضد ایرانی کشورهای غربی تازگی ندارد و قبلا هم توسط آنها صورت گرفته، ممکن است در کوتاه مدت به دلیل عدم دسترسی شهروندان کشورهای غربی بر آنها تاثیراتی داشته باشد اما قطعا افکار آزادیخواهان در کشورهای غربی و نقاط مختلف دنیا به سمتی خواهد رفت که این اقدام آنها توام با رسوایی باشد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: طبیعتا آن چیزی که الان در تنظیم جدید هژمونی و سلطه ایالات متحده آمریکا بر کشورهای دیگر بوده جمهوری اسلامی ایران تمام قد مقابل آن ایستاده و قدرت پوشالی در نزد افکار عمومی و کشورهای مختلف در هم شکسته، بنابراین این کشورها برای خنثی کردن حرکات آزادیخواهانه جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرت اقداماتی را به انجام می‌رسانند.

دستغیب خاطرنشان کرد: شکستن هیبت ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی توسط جمهوری اسلامی ایران طبیعتا آنها را نگران می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این کشورها باید بدانند مردم سرافراز و شریف ایران براساس مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای حرکت می‌کنند و اقدامات آنها هیچ تاثیری در روحیه مردم ما نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet