شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/10/23 10:05:31
سرویس سیاسی
گودرزی:

لهستان گذشته خود را از یاد نبرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است لهستان گذشته خود را فراموش کرده و لازم است به آنها درباره اقدامات نجات‌بخش ایران در زمان جنگ جهانی دوم و برخی همکاری‌های دوجانبه یادآوری شود.
لهستان گذشته خود را از یاد نبرد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است لهستان گذشته خود را فراموش کرده و لازم است به آنها درباره اقدامات نجات‌بخش ایران در زمان جنگ جهانی دوم و برخی همکاری‌های دوجانبه یادآوری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg لهستان,گذشته,خود,را,از,یاد,نبرد Icana

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از اقدام دولت لهستان برای برگزاری کنفرانس ضد ایرانی در این کشور، گفت: لهستان در سال های اخیر حرکات سینوسی علیه ایران داشته است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: زمانی همکاری های خوبی با لهستان داشتیم که حتی این همکاری ها در حوزه دفاعی شکل گرفت و در سال 95 نیز سند رایزنی های سیاسی میان دو کشور به امضا رسید.

لهستان در راستای سیاست خارجی آمریکا گام بر می‌دارد

وی در ادامه با بیان اینکه در سال های اخیر همکاری ها با لهستان تابع شرایط بین المللی محدود شد، عنوان کرد: در دوره های اخیر در شرایط خاص بین المللی، برخی کشورهای اروپایی به خصوص لهستان وارد فازی شده اند که عموما تابعی از ملاحظات آمریکایی ها در سیاست خارجی است.

گودرزی افزود: متأسفانه لهستان در راستای سیاست خارجی آمریکا قرار است یک اجلاس امنیتی مشابه آنچه در گذشته در آلمان و فرانسه برگزار شد، برگزار کند که در این اجلاس از رژیم اشغالگر قدس نیز دعوت به عمل آمده از این رو سوگیری این اجلاس مشخص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: لهستان عموما سیاست های خود را از یک کشور اروپایی که باید سیاست خود را هماهنگ با اتحادیه اروپا پیش ببرد، به سمت سیاست های آمریکا سوق داده است و ملاحظات آنها را دارد.

وی همچنین اضافه کرد: قطع یقین آمریکا حساب و کتابی با کشور میزبان این اجلاس ضد ایرانی و مدعوین آن دارد و ممکن است پروژه هایی برای آنها در نظر گرفته شود یا در ازای حضور یا میزبانی احتمالا همکاری های اقتصادی افزایش می یابد.

دعوت از اسرائیل برای حضور در کنفرانس ضدایرانی در ورشو همکاری‌های دوجانبه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد

گودرزی در ادامه با اشاره به همکاری های حال حاضر ایران و لهستان عنوان کرد: در مجموع آنچه مسلم است این است که ارتباطاتی که با لهستان در گذشته داشتیم خوب بود اما در حال حاضر تابعی از سیاست های ایالات متحده شده و به سطح پایینی رسیده ضمن اینکه دعوت از اسرائیل در این اجلاس باعث می شود همکاری ها کاملا تحت الشعاع قرار گیرد.

عضو فراکسیون امید مجلس درباره اقداماتی که جمهوری اسلامی می تواند در مقابله با چنین حرکات ضد ایرانی صورت دهد، ابراز داشت: بارها به معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفته ایم در همکاری های بین المللی حتما باید دقت و توجه کنند و سندهای همکاری با کشورها را به گونه ای طبقه بندی کنند که بتوانیم در زمان های خاص در چارچوب اهداف خود از آنها استفاده کنیم.

لهستان نیاز به یادآوری گذشته خود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ما به عنوان کشوری که نسبت به لهستان حسن نیت داشتیم باید مجددا گذشته را به آنها یادآوری کنیم، خاطرنشان کرد: اقدامات حال حاضر لهستان مخل همکاری های گذشته است و باید به آنها یادآوری شود و حتی در مراحل خاص تر و حادتر می توان از این اسناد به عنوان یک مطالبه حقوقی از کشورها استفاده شود.

به گزارش خانه ملت، اخیرا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای شرکت در کنفرانس بین المللی ضدایرانی در لهستان دعوت کرده که این اقدام با واکنش وزیر امور خارجه کشورمان همراه شده است.

ظریف در واکنش به برنامه آمریکا برای برگزاری نشستی ضدایرانی در لهستان گفته است دولت این کشور اروپایی که بسیاری از شهروندانش در جریان جنگ دوم جهانی به لطف ایران نجات یافتند، باید از این حرکت شرمنده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet