ایام محرم 1398
1397/10/22 15:53:51
سرویس اجتماعی
علیجانی خبر داد:

آغاز احداث متروی اسلامشهر با پیش‌بینی تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبارات

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، از آغاز احداث متروی اسلامشهر و اتصال آن به خط ۳ متروی تهران با پیش‌بینی تخصیص ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات برای اجرای کامل این پروژه تا ۳ سال آینده خبر داد.
آغاز احداث متروی اسلامشهر با پیش‌بینی تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبارات دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، از آغاز احداث متروی اسلامشهر و اتصال آن به خط 3 متروی تهران با پیش‌بینی تخصیص 3500 میلیارد تومان اعتبارات برای اجرای کامل این پروژه تا 3 سال آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg آغاز,احداث,متروی,اسلامشهر,با,پیش‌بینی,تخصیص,3500,میلیارد,تومان,اعتبارات Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اعلام این خبر که کلنگ احداث متروی اسلامشهر به زمین زده شد، گفت: امروز اجرای پروژه اتصال خط 3 متروی تهران به اسلامشهر آغاز شد و از این نظر دارای اهمیت است که این شهرستان در جنوب شهر تهران قرار داشته و حدود 800 هزار نفر جمعیت دارد، ضمن اینکه این خط مترو شهرستان بهارستان و سایر نقاط این منطقه را نیز به مسیر تهران وصل می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اجرای این پروژه از نظر حمل و نقل مردم اسلامشهر دارای اهمیت زیادی است و چندین سال بود که این پروژه در دست مطالعه قرار داشت و اجرا نمی‌شد، اما با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس برای تامین بودجه این طرح، فرماندار و شهردار اسلامشهر از بعُد اجرای آن، حمایت شهردار تهران که اجرای این طرح را به شهرداری اسلامشهر واگذار کرد و حمایت سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبارات مورد نیاز این بخش به مرحله اجرا رسید.

 

قرارگاه خاتم‌الانبیا در اجرای متروی اسلامشهر مشارکت می‌کند

وی تصریح کرد: نکته‌ای که در جهت اجرای این پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار بوده، این است که قرارگاه خاتم‌الانبیا قرار است از نظر اجرایی به این پروژه ورود پیدا کرده تا مطالبه مردم اسلامشهر در جهت اتصال متروی این منطقه به تهران تحقق پیدا کند.

علیجانی در مورد اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه متروی تهران-اسلامشهر اظهار کرد: این پروژه دارای 2 فاز است که فاز اول آن از نقطه اتصال آزادگان تا میدان نماز بوده که 13 کیلومتر است و یک اتصال آن هم از میدان نماز و قائمیه است که 7 کیلومتر است و اجرای آن به 36 ماه زمان نیاز دارد و جدای از بحث بهره‌برداری، واگن‌های مترو، اجرای آن به 450 میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد که هم از منابع داخلی اسلامشهر اعم از شهرداری و فرمانداری و هم از ردیف ملی که بودجه اسلامشهر دارد، تامین می‌شود.

 

برخی با بی‌توجهی به راه‌اندازی متروی اسلامشهر تنها به احداث قطار حومه می‌اندیشیدند

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: ما 3 سال است که این ردیف بودجه را تقویت کرده‌ایم و برغم اینکه برخی تنها معتقد به اجرای قطار حومه بودند و به موضوع راه‌اندازی متروی اسلامشهر توجهی نداشتند، تلاش کردیم که هم قطار حومه و هم متروی اسلامشهر اجرا شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در مجموع پیش‌بینی می‌شود که اجرای کامل این پروژه با هزینه‌های تاسیسات و واگن‌ها تا 3500میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد که سعی می‌کنیم از ردیف ملی و منابع داخلی تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet