هدر موبایل
1388/07/05 15:09:00
سرویس بین الملل
غربی ها مقررات را نمی دانند

بروجردی: موضع آژانس در قبال ایران مثبت است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آگاهی کشورهای غربی از مقررات آژانس کم است، گفت: آژانس موضع مثبتی نسبت به برنامه جدید ایران دارد.

 به گزارش خانه ملت،علاء الدین بروجردی در جمع خبرنگاران، درباره دومین تأسیسات غنی سازی در دست احداث ایران گفت: این موضوع اقدامی کاملاً‌ عادی مبنی بر پادمان هسته‌ای و تعهدات جمهوری اسلامی ایران در عرصه فناوری هسته‌ای و بر مبنای تعهدات در عهدنامه ان‌پی‌تی است.
وی افزود: بر این اساس هر کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی این حق را دارد که غنی سازی اورانیوم انجام دهد اما باید شش ماه قبل از تزریق گاز، به آژانس اطلاع رسانی کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کار ایران یک فاصله سه برابری، یعنی هجده ماهه قبل از تزریق گاز را دارد بنابراین ما در این قضیه طلبکاریم.
بروجردی تصریح کرد: سر و صدای اوباما و برخی کشورهای غربی مبنی بر پنهان‌کاری جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده بی‌اطلاعی آنها از مقررات آژانس یا بی توجهی آنها به این مقررات است.
نماینده مردم بروجرد گفت: موضع آژانس که تنها مرجع قانونی ذی‌صلاح برای قضاوت درخصوص فعالیت های هسته‌ای کشورهای عضو است در این باره مثبت بود و آنها از ایران تشکر کردند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حوادث تلخ تروریستی در کردستان و سفر وی و هیئت همراه به این استان افزود: این سفر با تصمیم رئیس مجلس و با پیام وی و برای انتقال پیام نمایندگان ملت به مردم شریف کردستان در هفته گذشته انجام شد.
وی گفت: همزمان وزیر کشور و برخی دیگر از مقامات عالی رتبه نیز در استان حضور داشتند و در جلسه ای با حضور مسئولان اطلاعات و سپاه، این موضوع مورد رسیدگی و بررسی قرار گرفت.
بروجردی درباره افرادی که به گفته کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در حوادث اخیر کردستان بازداشت شده اند گفت: چون این موضوع گزارش وزارت اطلاعات بود بنابراین طبعاً گزارش رسمی را باید وزارت اطلاعات بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet