ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/10/22 19:40:33
سرویس سیاسی
۴۰سالگی انقلاب:

ایران قبل از انقلاب ژاندارم آمریکا بود

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قبل از انقلاب ۷۰ درصد جمعیت در روستاها زندگی می‌کردند گفت: روستاها در آن زمان کوچکترین خدماتی دریافت نمی‌کردند.
ایران قبل از انقلاب ژاندارم آمریکا بود عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قبل از انقلاب 70 درصد جمعیت در روستاها زندگی می‌کردند گفت: روستاها در آن زمان کوچکترین خدماتی دریافت نمی‌کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805107684104903.jpg ایران,قبل,از,انقلاب,ژاندارم,آمریکا,بود Icana

محمدرضا ملکشاهی راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: اگر بخواهیم دستاوردها را نسبت به قبل از انقلاب بسنجیم باید گفت که قبل از انقلاب دستاورد و یا فعالیتی وجود نداشته که بخواهیم آن را با بعد از انقلاب مقایسه کنیم در واقع آنچه که امروز در جامعه می‌بینیم دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

70 درصد جمعیت کشور قبل از انقلاب در روستاها زندگی می‌کردند که فاقد امکاناتی مثل برق، آب، گاز و جاده آسفالته بودند

نماینده مردم خرم آباد در مجلس افزود: انواع و اقسام تکنولوژی‌هایی که امروز وجود دارد و یا رتبه‌هایی که در حوزه‌های علمی و پژوهشی در دنیا کسب کردیم همگی بعد از انقلاب اسلامی به دست آمده است. در حوزه‌های نظامی، نانوتکنولوژی، علمی پزشکی، اختراعات، کشفیات، ماهواره‌ها، بحث انرژی هسته‌ای و ... موفقیت‌هایی داشتیم که مختص انقلاب است.

قبل از انقلاب کل جمعیتی که در شهر زندگی می‌کرد تنها 30 درصد بود

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب کل جمعیتی که در شهر زندگی می‌کرد تنها 30 درصد بود تصریح کرد: 70 درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کردند که فاقد امکاناتی مثل برق، آب، گاز و جاده آسفالته بود. پوشش تحصیلی در آن زمان 40 درصد بود و خدمات برای 30 درصد جمعیت در شهرها ارائه می‌شد؛ حتی از این 30 درصد حدود 15 درصد حاشیه شهرها بودند که از هیچ خدماتی بهره نبردند؛ 10 درصد این جمعیت نیز وابستگان نظام شاه بودند که بیشترین خدمات را دریافت می‌کردند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: امروز نمی‌توانید آمار دانشجویان، درصد باسوادی و تعداد تخت بیمارستانی را با قبل از انقلاب مقایسه کنید حتی در آن زمان کل راه و اتوبان، تهران_قم بود اما اکنون بخش عمده کشور دارای اتوبان و آزادراه است.

ایران قبل از انقلاب به تعداد انگشتان دست دانشگاه نداشت

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در حال حاضر راه‌آهن کشور 10 برابر شده است؛ در همه جای کشور دانشگاه تاسیس شده است درحالی که ایران قبل از انقلاب به تعداد انگشتان دست دانشگاه نداشت؛ کشور در زمینه اعتبارات علمی در دنیا حرفی برای گفتن نداشت اما امروزه صاحب رتبه در دنیا هستیم.

ایران قبل از انقلاب ژاندارم آمریکا بود

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب ایران ژاندارم آمریکا بود به طوری‌که اسلحه و تجهیزات نظامی را از آنجا می‌خرید اما امروزه تجهیزات نظامی را در کشور تولید و شاید حتی صادر می‌کنیم و از نیروی بازدارندگی استفاده می‌کنیم، آن زمان نوکر بودیم اما در حال حاضر آقای خود هستیم./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet