خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/10/26 09:30:55
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

نیاز به برنامه‌ریزی بیشتری در حوزه نرم‌افزاری فرهنگی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در حوزه فرهنگی پیشرفت‌های سخت افزاری و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی هنری خوبی داشتیم اما در حوزه نرم افزاری نیاز به مراقبت و برنامه‌ریزی جدی‌تری داریم.
نیاز به برنامه‌ریزی بیشتری در حوزه نرم‌افزاری فرهنگی است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در حوزه فرهنگی پیشرفت‌های سخت افزاری و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی هنری خوبی داشتیم اما در حوزه نرم افزاری نیاز به مراقبت و برنامه‌ریزی جدی‌تری داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102681099570.jpg نیاز,به,برنامه‌ریزی,بیشتری,در,حوزه,نرم‌افزاری,فرهنگی,است Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه چهار دهه فراز و نشیب و تلاش آحاد مردم، مسئولان و همبستگی و وحدت مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران پیش روی ما است گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم و باید بپذیریم که در این مدت دارای کاستی‌هایی بودیم اما در عین حال دستاوردها و پیشرفت‌هایی نیز داشتیم.

در گسترده شدن شبکه اطلاع‌رسانی، سینماها، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی اتفاقات خوبی افتاده اما در حوزه نرم‌افزاری نیاز به مراقبت و برنامه‌ریزی جدی‌تری داریم

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: برای آینده مسیر نظام و انقلاب حائز اهمیت است که تلاش کنیم با اصلاح کاستی‌ها و نقایص و کمبودهایی که در 40 سال گذشته با آن مواجه بودیم، از ظرفیت‌ها و نقاط مثبتی که در کشور، مردم و همچنین جایگاه جغرافیایی و ژئوپلتیک وجود دارد استفاده کنیم.

تلاش بیگانگان برای ایجاد محدودیت‌ها مهمترین چالش ایران است

وی با بیان اینکه در این مدت یکی از مهمترین چالش‌هایی که داشتیم، تلاش بیگانگان برای ایجاد محدودیت و فشار بر کشور ایران بود؛ ‌ادامه داد: جنگ، تحریم‌ها، تبلیغات منفی فضای سیاسی و رسانه‌ای همگی از مشکلاتی بود که در این کشور وجود داشته اما با لطف خدا و همبستگی مردم و کارگزاران نظام بر این چالش‌ها فایق آمدیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به حوزه اقتصاد و مشکلات بیکاری توجه بیشتری شود تصریح کرد: باید به بحث اشتغال، فساد و نظام اداری توجه بیشتری شود و در قوانین و رویه‌ها به ویژه در عملکردها توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم مهمترین سرمایه جمهوری اسلامی که سرمایه اجتماعی و پشتوانه مردمی است را حفظ کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: دستاوردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه شبکه زیرساختی، تقویت بنیه دفاعی، توسعه مراکز علمی تحقیقاتی و آموزشی کسب کردیم.

در حوزه فرهنگی پیشرفت های سخت افزاری خوبی داشتیم

وی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی افزود: در حوزه فرهنگی، پیشرفت‌هایی در زمینه‌های سخت‌افزاری و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی هنری در کشور داشتیم. در این مدت در گسترده شدن شبکه اطلاع‌رسانی، سینماها، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی اتفاقات خوبی افتاده اما در حوزه نرم‌افزاری نیاز به مراقبت و برنامه‌ریزی جدی‌تری داریم.

نجفی تاکید کرد: اینکه برخی ویژگی‌های منفی در فرهنگ عمومی بخواهد نهادینه شود، بایستی با این مسائل مقابله کنیم و برای جلوگیری از آنها ساز و کار مناسبی صورت گیرد که البته این خودش با عوامل و مسائل اقتصادی مرتبط خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید رسانه‌های گروهی، آموزش و پرورش، آموزش‌عالی و دانشگاه‌ها و همه کسانی که در حوزه فرهنگ عمومی تریبون دارند، برای اعتلای این فرهنگ کمک کنند و تمام خصوصیات و ویژگی‌های ملی مثبت که در آموزه‌های دینی، ادبیات، شعر، قرآن، تاریخی و ... ریشه دارد ترویج کنیم. تعهد، وفای به عهد، صداقت‌گفتاری و عدم تعدی به حقوق دیگران و ... توجه و تمرکز بیشتری داشته باشیم تا مردم بتوانند یک زیست خوب و متعالی را در کشور داشته باشند.

گفت وگو از مریم ابوفاضلی/

پایان پیام 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet